• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernykštį įspūdingą statybų sektorius augimą temdo dar įspūdingesnis skundų dėl prastos statybininkų darbo kokybės srautas, rašo „Verslo žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

2006 m. statybų sektorius buvo vienas sparčiausiai augusių sektorių – banko DnB NORD analitikų duomenimis, pagal darbų apimtis jis augo daugiau nei 20 proc. Pernai statybos sektoriaus lyginamasis svoris BVP Lietuvoje sudarė apie 9 proc.

REKLAMA

Tačiau, pastebi „Verslo žinios“, vis dėlto vieno iš Lietuvos ekonomikos variklių - statybos sektoriaus – vėliava su dideliais defektais.

Nepatenkintųjų skaičiaus šuolis pernai parodė, kad žmonių kantrybė sprogo, ir jie ryžtasi ieškoti kaltųjų net ir esant labai abejotinai ginčo baigčiai.

REKLAMA
REKLAMA

2006 m. dėl nekokybiškų statybos ir remonto darbų Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos taryba gavo 367 skundus, tai yra 143 daugiau nei 2005-aisiais. Gyventojai dažniausiai skundėsi nekokybiškai uždengtais stogais, prasta ventiliacine sistema. Skundžiamasi, kad per stogą vanduo laša į kambarius, drėksta sienos, pelyja sienos ir lubos. Padaugėjo skundų dėl plastikinių langų kokybės, dėl netinkamo jų įstatymo ir montavimo darbų bei sutartinių įsipareigojimų nevykdymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skundai plūsta ir į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją. Petras Lukaševičius, inspekcijos vyriausiasis specialistas, „Verslo žinias“ informavo, kas 2005 m. inspekcija gavo 397 įvairaus pobūdžio vartotojų prašymus, pretenzijas, skundus, o pernai - 624, ypač pagausėjo pretenzijų dėl statybininkų darbo broko.

REKLAMA

Sigito Mitkaus, statybų kokybės teismo eksperto, nuomone, dėl nuolatinės didelės paklausos naujų butų statyba yra bloga, nes dauguma vartotojų statybos dalykų neišmano, perka ne būstą, o jo brėžinius, tikėdamiesi kokybiško produkto.

„Problema yra ne medžiagų, o darbų kokybė. Statybininkų brokas atsiranda ir dėl darbų skubos, ir dėl darbuotojų kvalifikacijos trūkumo, dažnai daromos inžinerinės klaidos. Stengiamasi sutaupyti - ko nors neįdėti, ko nors įdėti per mažai, ką nors padaryti ploniau nei reikalauja normos“,- atskleidžia statybininkų darbo metodus S. Mitkus.

REKLAMA

Jo nuomone, jeigu paklausa atslūgs, sulėtės statybų tempai, tuomet daugiau laiko liks kokybei. Be to, vis garsiau kalbant apie buvusio statybos bumo rezultatą - prastą pastatų kokybę, žmonės beveik nustojo pirkti brėžinius, o statybininkai jau siūlo būstus su visa apdaila.

Adakras Šeštakauskas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas, taip pat pripažįsta, jog didžiausia bėda yra ta, kad statybininkai, skubėdami statyti, įprato pardavinėti namus be apdailos. Tačiau kas tikrieji kaltininkai - „iš šono“ samdyti apdailininkai, ar namą surentę statybininkai - įrodyti sunku, rašo „Verslo žinios“.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų