Legendinis amerikiečių režisierius Jamesas Cameronas, pasauliui padovanojęs „Terminatorių“ ir „Titaniką“, nepasiduoda krizei. Jis ryžosi įgyvendinti projektą, kurio biudžetas dar 1990-aisiais siekė 400 mln. JAV dolerių.
J. Cameronas, vos tik baigęs statyti garsųjį kino šedevrą „Titanikas“, norėjo filmuoti „Įsikūnijimą“ (angliškai – „Avatar“).
Minimalus būsimojo projekto biudžetas siekė 400 mln. dolerių - dukart daugiau nei „Titaniko“. Tokios milžiniškos sumos reikalavo režisieriaus sumanymas filmuoti šį projektą rodyti 3D formatu. Deja, jo svajonė nebuvo įgyvendinta. „Tuo metu neturėjau tokių pinigų“, - neslepia J. Cameronas.
Idėją jis brandino 10 metų, kol 2007 m. atsirado galimybė pradėti „Įsikūnijimo“ filmavimo darbus. „Sugrįžtu tam, kad dar kartą sužaisčiau aukščiausioje lygoje. Nemanau, kad pagerinsiu „Titaniko“ rekordą. Džiaugsiuosi, jei „Įsikūnijimas“ uždirbs tuos pinigus, kuriuos į jį investuosiu“, - aiškina kinematografijos asas.
„Įsikūnijimas“ - tai istorija apie jauną Žemės gyventoją Džeiką Salį, perėjusį siaubingus karus ir išvykusį kartu su ekspedicija į Pandoros planetą. Ten Salis įsimyli vietinę gyventoją ir jų santykiai išprovokuoja konfliktą tarp Žemės pasiuntinių ir vietinių. Anot J. Camerono, siužetas kuriamas remiantis indiškos pasakos motyvais, pasitelkiant „Žvaigždžių karų“ dvasią.
Režisieriaus siekis sukurti filmą 3D formatu turi svarių argumentų: „Tai įtraukia žiūrovą į filmo erdvę, į jo vidų, pačią esmių esmę. Tai suteikia nuostabiausią, beveik apčiuopiamą filme vykstančių įvykių realybės pojūtį. Kinas turi parodyti ir suteikti žmonėms tai, ko jie iki tol neregėjo ir nepatyrė“.
Pagrindinis šio grandiozinio filmo vaidmuo patikėtas australui Samui Worthingtonui. Režisierius jį vadina Russello Crowe ar Melo Gibsono jaunąja pamaina.
Rekordiškai brangaus „Įsikūnijimo“ pasaulinė premjera numatoma šių metų gruodžio 18 dieną.
Lolita Butkevičienė