27 metų Danny Singhas-Rathoras mirė staiga, kai 2009 m. kovo mėnesį važiavo namo po kas savaitę vykstančių futbolo rungtynių.
Ambicingas ir draugiškas tėtis nerodė jokių suprastėjusios sveikatos požymių, todėl jo draugai ir šeima patyrė šoką išgirdus žinią apie tragišką mirtį, rašo independent.co.uk.
Mirtis 27-erių tėtį ištiko staiga
Danny iš Sautamptono planavo vykti į kelionę kartu su broliu Bhaduru, tačiau jo svajonė taip ir liko neįgyvendinta, kai įvyko tragedija.
Kalbėdamas apie brolio mirtį Bhaduras „The Independent“ sakė: „Jis buvo sveikas ir darbingas. Danny du kartus per savaitę žaisdavo futbolą, taigi buvo dar sveikesnis už mane.
Kai jis mirė, mums visiems buvo šokas. Atrodo neįtikėtina, tarsi būtų išsipildęs pats baisiausias košmaras.“
Tų metų kovo 19 d. apie 21.30 val. informacinių technologijų specialistas važiavo namo iš vienų kassavaitinių futbolo rungtynių. Tuomet jį ištiko infarktas.
Dėl nežinomų priežasčių Danny pakeliui namo pasuko ne tuo keliu. Tai jį atvedė į palyginti nuošalią statybų aikštelę, o ne į tankiau apgyvendintą gyvenvietę, pro kurią jis įprastai važiuodavo.
„Jis tikriausiai kažką pajuto, sustojo, atidarė automobilio dureles ir tiesiog prarado sąmonę. Kadangi viskas vyko nuošalioje pramoninėje teritorijoje, jo niekas nerado.
Jei tai būtų nutikę futbolo stadione, ten galėjo būti defibriliatorius arba, jei jis būtų pasukęs į dešinę, būtų buvęs labiau apgyvendintoje teritorijoje ir kas nors būtų galėjęs jam padėti“, – sakė Bhaduras.
Bhaduras atvykęs į ligoninę ir pamatęs ten 20-30 savo šeimos narių suprato, kad Danny mirė.
Skleidžia žinią
Bhaduras pasakoja apie savo brolio istoriją bendradarbiaudamas su Britų širdies fondu (British Heart Foundation, BHF) ir siekdamas atkreipti dėmesį į tai, kad kiekvieną savait nuo staigios širdinės mirties miršta dešimtys jaunesnių nei 35 metų žmonių.
Vykdant šią kampaniją Sautamptone buvo atidengta Danny atminimui skirta freska, o jo atvaizdas buvo rodomas Berlyne per „Euro 2024“.
„Mes kartu planavome nuvykti į įvairias vietas, – sakė Bhaduras. – Buvo malonu matyti jo nuotrauką Berlyne, nes žinau, kad jis būtų norėjęs vykti su mumis į Europos čempionatą.“
Danny freskos buvo viena iš 12 visoje šalyje pradėtų kurti naujos kampanijos darbų, kurių kiekvienas įamžina per anksti mirusį talentingą jauną futbolininką ar sirgalių.
Infarkto simptomai
Infarkto simptomai gali būti įvairūs ir kiekvienam pacientui pasireiškia skirtingai. Kai kurie žmonės jaučia itin silpnus, lengvus simptomus, kiti – sunkius. Kai kurie visai nejaučia jokių simptomų, rašo mayoclinic.org.
Dažniausi infarkto simptomai:
- Krūtinės skausmas, kuris gali priminti spaudimą, tempimą, maudimą;
- Skausmas ar diskomfortas, plintantis į petį, nugarą, kaklą, žandikaulį, dantis, kartais ir į viršutinę pilvo dalį;
- Šaltas prakaitas;
- Nuovargis;
- Rėmuo arba virškinimo sutrikimai;
- Galvos svaigimas, galintis pasireikšti staiga;
- Pykinimas;
- Dusulys.
Moterims gali pasireikšti netipiniai simptomai, pavyzdžiui, trumpalaikis ar aštrus skausmas kaklo, rankos ar nugaros srityje. Kartais pirmasis infarkto požymis yra staigus širdies sustojimas.
Kai kuriais atvejais infarktas ištinka visiškai staiga. Tačiau daugeliui žmonių įspėjamieji ankstyvieji požymiai ir simptomai pasireiškia likus kelioms valandoms, dienoms ar net savaitėms iki infarkto.
Krūtinės skausmas ar spaudimas (krūtinės angina), kuris nuolat kartojasi ir nepraeina net pailsėjus, gali būti ankstyvas įspėjamasis infarkto požymis. Krūtinės angina atsiranda dėl laikinai sumažėjusio kraujo tekėjimo į širdį.
Kad išvengtumėte mirties, infarktą reikia skubiai gydyti. Je manote, kad jus ar jūsų artimąjį ištiko infarktas, nedelsdami kvieskite greitąją medicinos pagalbą, nes kiekviena minutė yra aukso vertės.
Iškvietus greitąją pagalbą patikrinkite, ar žmogus dar kvėpuoja ir ar užčiuopiamas pulsas. Jei žmogus nekvėpuoja arba nepavyksta užčiuopti pulso, tik tada turėtumėte pradėti žmogų gaivinti.
Jei nesate apmokyti, kaip atlikti gaivinimą, atlikite tik gaivinimą rankomis. Tai reiškia, kad jums reikia stipriai ir greitai spausti žmogaus krūtinę – maždaug 100-120 kartų per minutę.
Jei esate apmokyti, kaip atlikti gaivinimą ir pasitikite savo jėgomis, pradėkite nuo 30 krūtinės ląstos paspaudimų ir tik tada atlikite du įpūtimus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!