To Seimo prašo parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas (BFK), taip pat siūlantis klausimų, į kuriuos turėtų atkreipti dėmesį ši komisija, sąrašą.
Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti tai numatantį nutarimo projektą.
Už balsavo balsavo 44 Seimo nariai, prieš – 14, o susilaikė 9. Toliau „Revolut“ klausimą Seimas svarstys balandžio 25-ąją.
Ekonomikos komiteto narys Jurgis Razma prieš balsavimą siūlė neskubėti: „Nenorėčiau būti juokingo proceso dalyvis“.
Jis siūlė palaukti, ką dėl „Revolut“ nuspręs vyriausybinė komisija, į kuria dėl papildomo tyrimo kreipėsi pats „Revolut“, ir tik tada Seimui priimti sprendimą.
„Ir bus aišku, ar yra prasmė (Seimui – BNS) kreiptis“, – kalbėjo J. Razma.
Tačiau Seimas nusprendė papildomos informacijos Vyriausybės neprašyti.
„Po nutarimo priėmimo reikės kelti klausimą, ar ministrai Šapoka ir Sinkevičius (finansų ministras Vilius Šapoka ir ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinlevičius – BNS) turi pasitikėjimą valdančiojoje koalicijoje“, – teigė konservatorius Andrius Kubilius.
Seimo Teisės departamentui užkliuvo, kad naujo tyrimo norintis BFK nenurodo svarbių aplinkybių, esą paaiškėjusių po to, kai Europos Centrinis Bankas ir Lietuvos bankas pernai gruodį išdavė „Revolut“ specializuoto banko licenciją.
Anksčiau du kartus vyriausybinė komisija yra pareiškusi, kad „Revolut“ grėsmių nacionaliniam saugumui nekelia.
„Revolut“, be kita ko, šį trečiadienį paprašė komisiją dar kartą įvertinti, ar bendrovė atitinka nacionalinio saugumo interesus. Komisija ketvirtadienį turėjo svarstyti „Revolut” prašymą.
„Revolut Bank“ specializuoto banko veiklą ketina pradėti pirmoje šių metų pusėje. Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas yra ne kartą sakęs, kad kad licencija „Revolut“ buvo išduota įvertinus ne tik finansines rizikas, bet ir iššūkius nacionaliniam saugumui, politines ir geopolitines rizikas.