Sporto klubas, kuriame yra patalpos vyrams ir moterims persirengti, situacijos į kamerą nekomentuoja, bet teigia, esą trečios patalpos – transeksualams, gėjams bei lesbietėms tikrai nerengs.
Tuo metu gėjų lygos atstovai aiškina, esą lietuviai turėtų būti tolerantiškesni, jie mano, kad papildomos patalpos netradicinės orientacijos žmonėms turėtų būti rengiamos. Ir ne tik sporto klubuose, bet ir prekybos centruose, bankuose, ar kitose viešosiose įstaigose.
A. Landau nesupranta tokių reakcijų. Sako, sportuojanti daugelyje sporto klubų, ir beveik visur požiūris į ją iš kitų klienčių moterų vienas ir tas pats. Ir tai, kad jai mėgina įgelti moterys, Agnes verčia manyti, jog tai daroma iš pavydo.
„Vyrai ne. Moterys buvo. O ką sakė? Vieną kartą buvo taip...sako, kaip tu gali persirenginėti kartu su manimi? Sakau, o ką?Jinai pradėjo tada sakyti man, oi aš esu moteris, o tu buvai vyras, tu turi tai... kas aš pasakysiu... gali stovėti ant manęs. Aš jai sakau, tu gal matai? Iš tikrųjų buvo labai nemalonu iš moters girdėti. Pasakiau jai tada, gal man baisu tave nuogą matyti“, – sako transseksualė.
Lygių galimybių kontrolieriai kol kas bėdos nemato ir teigia, esą skundų dėl tokio elgesio negavę. Todėl atsisako paaiškinti, kuriose rūbinėse turėtų persirenginėti transvestitai ir ar trečios rūbinės ar tualeto neįrengiančios įmonės ką nors pažeidžia. O štai Lietuvos gėjų lygos vadovas sako, esą bėda opi. Konkrečiai nepaskaičiuota, tačiau gėjų manymu, Lietuvoje galėtų būti apie tris tūkstančius lytį pakeitusių ar siekiančiųjų pakeisti. Ir tolerancijos tokiems žmonėms mūsų šalyje vis dar mažai.