• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors Lietuvos sporto universiteto Sporto mokslo ir inovacijų institutas žengia pirmuosius žingsnius, tačiau jo direktorius vyr. mokslininkas Sigitas Kamandulis neabejoja, kad instituto įkūrimas svarbus ne tik Universitetui, bet ir visai visuomenei. Institutas įkurtas sujungus keturias laboratorijas ir sieks telkti LSU mokslininkus. „Mūsų instituto svarbiausias tikslas- didinti mokslinių tyrimų kokybę, taip pat siekiame, kad jų būtų daugiau. Kita svarbus uždavinys- skirti kuo daugiau dėmesio eksperimentinei plėtrai, aktyviau bendrauti su socialiniais partneriais, pristatyti LSU mokslininkų galimybes. Tyrimai turi būti patrauklūs verslui ir visuomenei, o mokslininkai pajėgūs įgyvendinti iškeltus uždavinius. Institute planuoja dirbti 19- 20 mokslininkų“,- teigė doc.dr. S. Kamandulis.

REKLAMA
REKLAMA

Institutas specializuosis dvejose srityse - sporto ir sveikatingumo. Universitetas turi pakankamai įrangos objektyviems tyrimams atlikti. Kiekvienam mokslininkui keliamas uždavinys didinti mokslinių publikacijų skaičių ISI Web of Science duomenų bazėse, t.y. atlikti kuo daugiau kokybiškų tyrimų. „Vienas pirmųjų žingsnių - aktyviau bendradarbiauti su tarptautine mokslo bendruomene. Turime užmezgę gerus ryšius su žinomais mokslininkais, sieksiu, kad bendradarbiautume dar aktyviau. Žinoma, ieškosime ir partnerių Lietuvoje. Atlikdami tyrimus kartu su kitų institucijų mokslininkais, sutaupome eksperimentų kaštų bei pasiekiame didesnę tyrimų išliekamąją vertę. Labai svarbu, kad institute dirbtų gabūs žmonės“,- teigė instituto direktorius.

REKLAMA

Šiuo metu LSU mokslininkai su verslu bendradarbiauja pažangių ortopedijos ir reabilitacijos priemonių klasterio projekte. Kartu su 10-čia įmonių kuriame kelio įtvarą su ultragarso, šildymo/šaldymo, elektrostimuliacijos ir lazerio technologijomis. Jis padėtų greičiau sveikti žmonėms po kelio traumų.

Universiteto mokslininkai taip pat atliks tyrimus įmonės „Ortopagalba“ užsakymu. Kuriami specialūs avalynės įdėklai, kurie neleis žaloti sportuojančiųjų pėdos. Mokslininkai nuolat atlieka įvairius tyrimus sporto klubų užsakymu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų