• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kasmet artėjant vasarai daugėja sportuojančių žmonių, kurie naudojasi asmeninėmis treniruotėmis, rūpinasi mitybos planais. Per metus asmeninių trenerių paslaugų kainos šoktelėjo net 10–25 proc., tačiau pasibaigus karantino ribojimams šį pavasarį sporto klubai – perpildyti, o asmeniniai treneriai negali visų norinčių sutalpinti į grafiką: „Laisvų vietų nėra“.

Kasmet artėjant vasarai daugėja sportuojančių žmonių, kurie naudojasi asmeninėmis treniruotėmis, rūpinasi mitybos planais. Per metus asmeninių trenerių paslaugų kainos šoktelėjo net 10–25 proc., tačiau pasibaigus karantino ribojimams šį pavasarį sporto klubai – perpildyti, o asmeniniai treneriai negali visų norinčių sutalpinti į grafiką: „Laisvų vietų nėra“.

REKLAMA

Sporto treneriai pastebi, kad prieš vasarą klientų visada padaugėja, tačiau šiais metais paklausa didesnė, nei pernai. Jų nuomone, siekti sveikesnio gyvenimo būdo paskatino pandemija.

Karas taip pat paveikė sporto sritį. Treneriai atskleidžia, kad karas kainoms jokio poveikio kol kas nepadarė, tačiau treniruotės tapo žmonių užsimiršimu ir pabėgimu nuo realybės.

Pandemija privertė susirūpinti sveikata

Nustojus galioti pagrindiniams pandemijos draudimams, sporto verslas atsigavo.

Vilniuje dirbanti asmeninė trenerė Laura Braziulytė pasakoja, kad sporto salėje pastebi vis daugiau sportuojančių žmonių, taip pat visada mato besidarbuojančius savo kolegas. Anot jos, daug dėmesio sulaukia ir grupinės treniruotės.

REKLAMA
REKLAMA

Trenerė pripažįsta, kad vis dėlto pandemijos poveikis jaučiasi: „Po pandemijos juntamas didesnis žmonių susirūpinimas savo sveikata ir išvaizda. Tikiu, kad karantinas turėjo tam didelės įtakos“.

REKLAMA

Taip pat Vilniuje dirbanti asmeninė trenerė Justa Kičė atskleidžia, kad po pandemijos atsirado daugiau laisvu grafiku dirbančių žmonių, galinčių lanksčiai pasirinkti laiką sportui, nebūtinai po 17 val. Ji atkreipia dėmesį, kad žmonės pradėjo dar labiau vertinti sportą kaip sveikatingumo priemonę.

„Tiek dėl fizinio kūno stiprinimo, tiek dėl psichologinio atsipalaidavimo, kai rūpesčiai užsimiršta, sportuojant pailsi galva“, – sako trenerė.

REKLAMA
REKLAMA

Sportininkas ir treneris Simonas Pužas, paklaustas, kokie pokyčiai jaučiasi atslūgus pandemijai, atsako tiesiai šviesiai: „Rinka atsigavo. Nustojus gąsdint karantinais, žmonės grįžo į sporto klubus“.

Šiauliuose dirbantis asmeninis treneris Dovydas atvirauja, kad dėl pandemijos, kol buvo draudžiama vesti treniruotes gyvai, teko persikelti į treniruotes online, taigi pajamos sumažėjo apie 15–20 proc.

Tačiau kai kurie specialistai sporto srityje pandemijos poveikio nepajuto.

Sporto klubo Vilniuje vyriausiasis treneris Mantas Benderis teigia, kad asmeniškai jokių pokyčių nepatyrė: „Manau, tai priklauso nuo specialisto kompetencijų, nes pandemija nelabai ką pakeitė, išskyrus sporto salių uždarymą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Treneris Ovidijus pritaria, kad būtent dėl pandemijos kažkokių pokyčių neatsirado. Tačiau jis pastebi, kad buvo žmonių, kurie dėl galimybių paso (GP) turėjo nustoti sportuoti, tačiau jų vietas užėmė kiti.

Karas motyvavo daugiau sportuoti

O nuomonės apie karo įtaką žmonių aktyvumui – vieningos.

Trenerė J. Kičė pripažįsta, kad prasidėjus karui dalis sportininkų ėmė taupyti, nes jų pajamas paveikė stojantys projektai. Kita dalis – atvirkščiai – pradėjo intensyviau sportuoti dėl savęs stiprinimo, kūno rėžimo, sveikatos, atsijungimo nuo baisios realybės.

REKLAMA

Tą pastebi ir vyr. treneris M. Benderis: „Karas nieko nepakeitė. Kaip tik manau, kad žmonės nori veiklos ir turėti vietą, kur gali panaudoti energijos perteklių bei gerai jaustis po užsiėmimų“.

Anot asmeninės trenerės L. Braziulytės, norėdami prasiblaškyti, šiek tiek pabėgti nuo visos įtampos, neigiamų emocijų bei minčių, žmonės kaip tik pradėjo daugiau sportuoti, judėti ir rūpintis savo tiek fizine, tiek psichologine būkle.

REKLAMA

„Pirmomis savaitėmis iš žmonių pusės jautėsi įtampa, baimė. Bet lankomumą karas, sakyčiau, net padidino, nes žmonės nori pakeisti aplinką ir atitrūkti nuo slogių minčių“, – priduria kineziterapeutė ir trenerė Gitana.

Kainos pakilo ketvirtadaliu

Per metus asmeninių trenerių paslaugos stipriai pabrango. Sportininkas S. Pužas atskleidė, kad jo paslaugos padidėjo 15 proc.

Tiek pat procentų padidėjo ir L. Braziulytės treniruotės: „Palyginti praeitą pavasarį ir šį, mano paslaugų kainos pakilo 15 proc. Tai lėmė padidėjusi asmeninių treniruočių paklausa“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiauliuose treniruotes vedantis Dovydas pasakoja, kad kai pasibaigė karantino ribojimai, jo paslaugos pabrango apie 10–15 proc. Jis pažymi, kad tam įtaką padarė visų paslaugų brangimas, todėl pabrango ir jo paties teikiamos paslaugos.

O, pasak kineziterapeutės bei trenerės Gitanos, jos kainos padidėjo 10 proc. dėl pabrangusios patalpų nuomos.

Tačiau yra trenerių, kurių paslaugos pabrango beveik ketvirtadaliu.

„Per metus treniruočių kaina padidėjo 25 proc., nes yra paklausa ir bendrai visur kainos kyla“, – pripažįsta treneris Ovidijus. Jo teigimu, uždarbis taip pat didesnis dėl didėjančių kainų bei klientų rato augimo.

REKLAMA

J. Kičės treniruotės taip pat pabrango 20–25 proc., tačiau ji pažymi, kad kaina priklauso nuo paslaugos. Pasak jos, kainos augo dėl infliacijos, bet priklauso ir nuo nereguliarių darbo valandų, kurios priklauso nuo kliento.

Sporto klubo vyr. treneris M. Benderis pasakoja, kad kylant visų kitų paslaugų kainoms sporto sritis vietoje irgi nestovi. Nors jo paslaugų kainos išliko ganėtinai panašios, šiuo metu yra 20 proc. padidėjimas, kuris laikosi ir kol kas jokio pakitimo nėra.

REKLAMA

„Aišku, negaliu sakyti, kad kainos nekis, nes dar visko gali atsitikti“, – priduria pašnekovas.

Paklausus, ar prasidėjus karui pakilo treniruočių, sporto ar mitybos planų kainos, treneriai vieningai atsako, kad kol kas taip nenutiko.

„Nepakilo, bet kylant kainoms lygiagrečiai kils ir šių paslaugų kaina“, – sako sportininkas S. Pužas.

Paklausa – didesnė nei pernai

Nors kainos per metus išaugo, trenerių paslaugos šiuo metu paklausios kaip niekada.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Kičė tvirtina, kad šiais metais paklausa žymiai didesnė iš dalies ir dėl pavasario, ir dėl asmeninių pastangų: „Visų norinčių sportuoti net nėra galimybės sutalpinti į darbo grafiką“.

Tam pritaria ir treneris Ovidijus. Anot jo, sunku pasakyti, kiek pakito paklausa, nes tokiu laikotarpiu ji visada nemaža, bet šiais metais ji didesnė, nei praeitais.

„Paklausa tikrai didesnė. Šiuo metu naujus klientus registruoju tik kitam mėnesiui. Kita vertus, labai smagu, kad žmonės kreipiasi į savo srities specialistus ir investuoja į savo sveikatą“, – savo įspūdžiais dalinasi L. Braziulytė.

REKLAMA

Kineziterapeutė Gitana pastebi, kad praeitais metais, karantino metu, paklausa buvo kaip ir prieš karantiną, o šį pavasarį žmonių skaičius treniruotėse yra dar labiau padidėjęs.

Šiauliuose dirbantis Dovydas pažymi, kad paklausa, ypač šiuo metu, prieš vasara, yra padidėjusi dar labiau, o klientūra kaip visada įvairi: vieni nori numesti svorį, kiti – fiziškai sustiprėti, taip pat traumų prevencija.

S. Pužas sako, kad pokyčio nejaučia, nes paklausa didelė kaip visada – laisvų vietų nėra.

Vyr. treneris M. Benderis sporto klubuose didelio pokyčio taip pat nepastebi: „Šiuo metu, kaip ir kiekvienais metais, paklausa yra standartiškai išaugusi, bet, palyginus su praeitais metais, didelio skirtumo nėra jaučiama, viskas labai panašu“.

REKLAMA

Artėjant vasarai klientų padaugėja

Artėjant vasarai sporto klubuose žmonių, norinčių padailinti kūno formas, padaugėja. Tą pastebi ir sporto treneriai.

„Taip, pavasarį sporto salėje visada būna didesnis srautas sportuojančių. Taip pat ir besikreipiančių dėl asmeninių treniruočių. Dažnu atveju šiltėjantys orai suteikia daugiau motyvacijos pradėti rūpintis savo kūnu bei padailinti kūno linijas“, – teigia L. Braziulytė.

REKLAMA
REKLAMA

Ir nors pavasarį klientų dažniausiai būna daugiau, treneris Ovidijus nesutinka, kad trenerių darbas – sezoninis.

„Mano nuomone, geras specialistas visada turės darbo. Asmeniškai pas mane klientai kreipiasi ne tik dėl „pasigražinimo“, o ir dėl kineziterapinių priežasčių, taigi darbo yra nepriklausomai nuo sezono“, – pažymi pašnekovas.

O paklausus, ar sporto sferoje juntami kokie nors pokyčiai palyginti su priešpandeminiu laikotarpiu, trenerė Gitana atsako, kad asmeniškai skirtumo nepajuto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų