• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip „įdarbinti“ pinigus? Kaip tinkamai su jais elgtis? Kas geriausiai gali patarti? Kaip gauti didžiausią naudą tapus privačios bankininkystės klientu?

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje privati bankininkystė – dar tik septynerius metus, todėl kartais egzistuojantys mitai neleidžia žmonėms tinkamai atsakyti į šiuos klausimus ir įvertinti privačios bankininkystės galimybes. Dažniausiai pasitaikančius mitus gali išsklaidyti tik faktai, o tuomet – jau paties žmogaus pasirinkimas, kaip geriausia pasielgti.

REKLAMA

„Privati bankininkystė kainuoja labai brangiai“. Tiesa tokia - privati bankininkystė kainuoja. Tačiau privačios bankininkystės kaina skirtinga: tai gali būti paslaugų mokestis, išskirtinio kliento paslaugų rinkinio mokestis, investicijų valdymo mokestis, kartais galbūt net ir pelno nuo investicijų mokestis bei kiti. Jie gali būti išreikšti konkrečia suma arba nurodyti procentais. Nepamirškite, visi galimi privačios bankininkystės mokesčiai turi būti aiškūs ir žinomi, kaip ir paslaugos, kuriomis galima bus naudotis, todėl visuomet pasitikrinkite, ar jums buvo paaiškintos visos sąlygos ir galimybės. Visgi privačios bankininkystės tikslas nėra apmokestinti paslaugas ir taip išsiskirti. Jeigu privati bankininkystė yra tikslinga žmogui, ji nekainuoja, o priešingai - garantuoja didesnes pajamas. Tad prieš pradedant lyginti kainas, reikia nepamiršti palyginti ir gaunamą naudą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai skirta tik aukščiausiam visuomenės sluoksniui“. Privačios bankininkystės paslaugomis gali naudotis visi. Privačios bankininkystės tikslas yra valdyti ir kontroliuoti asmeninius finansus, patarti finansiniais klausimais, formuoti investicinius portfelius. Taigi, natūralu, kad poreikis privačiai bankininkystei atsiranda tuomet, kai yra sukaupta tam tikra didesnė pinigų suma ir žmogus pradeda galvoti apie jos investavimą ar kitokį paskirstymą. Kadangi paslaugos yra mokamos, žmogus turi įvertinti, ar gaunama nauda atsipirks. Kitaip tariant, privačios bankininkystės paslaugomis reikia naudotis. Priešingu atveju gali nutikti kaip su sporto klubu: nusiperkate abonementą mėnesiui ir nė karto nenueinate - pinigai išleisti, o rezultato nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Privačioje bankininkystėje reikia investuoti“. Privačioje bankininkystėje investuoti nėra privaloma. Tačiau dažnai pagrindinė priežastis, kodėl pasirenkama privati bankininkystė, yra investicijos. Sukaupus turto, kyla klausimai - kaip jo neprarasti, kaip padidinti, kaip apsisaugoti nuo pinigų nuvertėjimo? Vienas iš prioritetų yra investicinio portfelio formavimas ir priežiūra. Tačiau žodis investicija reiškia ne tik aukščiausios rizikos investicinius produktus (akcijas, investicinius fondus, išvestines finansines priemones), bet ir terminuotą indėlį, valstybės leidžiamas obligacijas, netgi sąskaitą banke, už kurios likutį yra mokamos nustatytos palūkanos.

REKLAMA

„Privačioje bankininkystėje su konsultantu galima susitikti kartą per mėnesį“. Iš tikrųjų nėra apribojimų, kiek ir kokių konsultacijų galite gauti. Juk bet koks bendravimo apribojimas verstų abejoti - ar tai tikrai privati bankininkystė? Vykdant kasdienines operacijas, valiutos keitimą, pavedimus - pasitarti su privačiu bankininku galima net kelis kartus per dieną. Formuojant investicinį portfelį- keletą kartų per savaitę, vėliau - bent kartą per mėnesį konkrečiu investicinio portfelio peržiūros klausimu. Dažnai privatūs bankininkai konsultuoja ir po darbų valandų arba per atostogas, todėl, kad visi kliento klausimai yra svarbūs. Žinoma, nereikėtų piktnaudžiauti, tačiau savaitgaliais ir po darbo skambučiai dažniausiai reiškia, kad kažkas atsitiko - pamesta, pavogta kredito kortelė ir reikia patarimo, kaip elgtis, dingęs prisijungimas prie elektroninės bankininkystės, ar užblokuotas slaptažodis, kelionės metu iškilę draudiminiai įvykiai, dingęs bagažas ir panašiai. Finansų konsultantas pirmas atsilieps į skambutį ir patars, ką reikia daryti ar pats atliks visus reikalingus veiksmus.

REKLAMA

„Privačioje bankininkystėje kalbama tiktai apie pinigus“. Daugiausiai taip, nes privačioje bankininkystėje beveik visi klausimai yra finansiniai, tačiau nereikia pamiršti, jog už kiekvieno  skaičiaus slepiasi žmogus. Finansų konsultantas visų pirma tampa jūsų patarėju, žmogumi, su kuriuo malonu bendrauti, kuris žinos apie jus supančius žmones, atliekamas bankines operacijas ir jų dažnumą. Taigi laikui bėgant norėdami atlikti pavedimą jus neprivalėsite pateikti išsamios informacijos kiekvieną kartą - užteks įvardinti asmenį ir pavedimas bus atliktas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Privati bankininkystė yra tik Vilniuje“. Privati bankininkystė tikrai prasidėjo Vilniuje ir žmonės buvo konsultuojami bei aptarnaujami būtent iš ten. Tačiau neužtenka išgirsti konsultanto balsą telefonu, daugelis žmonių labiau linkę asmeninius reikalus tvarkyti susitikimo metu, o ne telefonu, todėl pastaruosius keletą metų privačios bankininkystės konsultantai dirba ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje.

Lina Gražulytė-Norvilė, Danske banko Klaipėdos klientų aptarnavimo centro finansų konsultantė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų