Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) specialistai, stebintys situaciją Japonijoje, sako, kad šiuo metu tiesioginės grėsmės Lietuvos gyventojams nėra.
Kovo 14 d. 4 val. 01 min. Lietuvos laiku sugedo Fukušimos atominės elektrinės 2-ojo reaktoriaus aušinimo sistema, trečiajame bloke įvyko sprogimas. Reaktoriaus korpusas ir apsauginis gaubtas nebuvo pažeisti, reaktoriaus valdymo kambarys yra veikiantis. Energetikos kompanijos „Tokyo Electric Power“ direkcijos duomenimis, „vandens lygis reaktoriaus slėgio rezervuare nukrito, bet kuro strypai kol kas yra vandenyje“.
Nuspręsta pumpuoti jūros vandenį į reaktorių, kad atauštų jo sistemos ir sumažėtų didėjantis slėgis. Anksčiau analogiškos procedūros buvo atliekamos šios AE 1-ajame ir 3-iajame reaktoriuose, bet tai nedavė norimų rezultatų ir abiejuose reaktoriuose įvyko vandenilio sprogimai.
Japonijos vyriausybė paskelbė nepaprastąją situaciją 1-ojo reaktoriaus zonoje, remdamasi atitinkamu įstatymu dėl padarinių likvidavimo atominės energetikos objektuose.
ELTA jau skelbė, pirmadienį jūros pakrantėje Mijagio prefektūroje, labiausiai nukentėjusioje nuo niokojamo žemės drebėjimo ir cunamio, rasta apie 2 tūkstančius lavonų.
Naktį iš sekmadienio į pirmadienį įvykusiame gelbėjimo ir avarinių tarnybų pasitarime prefektūros policijos viršininkas Naoto Takeuti informavo, kad vien tik Mijagio teritorijoje žuvusieji bus skaičiuojami dešimtimis tūkstančių.
Japonijos vyriausiosios policijos valdybos duomenimis, oficialiai patvirtinta 1647 žmonių žūtis, 1720 laikomi dingusiais be žinios.