„Neimk, nelipk, nebėk“ – dažnai savo draudimais tėvai stabdo vaikus, nes nori juos apsaugoti. Bet ar teisinga taip daryti?
„Labai svarbu saugant vaiką tėvams saugoti ir save. Tai labai svarbu nepervargti, nebūti nuolatinėje streso būsenoje ir įtampoje, todėl, kad yra normalu kartais vaikui nukristi, lengvai susižeisti, todėl, kad jie taip ir auga“, - sako Reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ kineziterapeutas Juozas Kupčiūnas.
Todėl vietoje draudimų tėvams geriau tapti šių žaidimų draugais ir pasirūpinti, kad vaikams būtų smagiau atrasti pasaulį.
„Kai vaikas kažkur lipa, nereikia užkirsti tam kelio, jeigu nematote, jog tai bus nesaugu ir tuoj pat įvyks trauma. Reikia leisti vaikams pasiekti savo tikslą“, - teigia J.Kupčiūnas.
Ramindamas tėvus kineziterapeutas sako, kad gamta yra pasiruošusi ir mažo vaiko organizmas pats moka apsisaugoti. „Vaiko organizmas yra tokios struktūros, kad gauti traumą buityje, kuri gali turėti įtakos tolimesnei raidai, yra pakankamai sudėtinga“, - sako specialistas.
Anot jo, net lūžus kaului organizmas prisitaikęs taip, kad trauma įvyksta kaulo viduje ir pastebima tik jam sugijus, po kelių savaičių.
Išsamiau žiūrėkite laidos „Mamyčių klubas“ vaizdo įraše.