Spalio 2 dieną sukanka lygiai 65 metai nuo to laiko, kai baigėsi Varšuvos sukilimas prieš nacistinės Vokietijos okupaciją. Po 63 dienas trukusios kovos, susidūrę su ginklų ir maisto trūkumu, sukilėlių vadai nusprednė pasiduoti ir susitaikyti su likimu.
Skelbiama, kad per sukilimą žuvo 200 tūkst. civilių ir 16 tūkst. sukilėlių. Dar 6 tūkst. sukilėlių buvo sunkiai sužeisti.
Po sudėtingų ir įtemptų derybų su nacių vadais formalus kapituliacijos aktas buvo pasirašytas 2 valandą nakties. Netrukus iš Varšuvos į laikinąsias paskirstymo stovyklas buvo perkelti 16 tūkst. Lenkijos sostinės gyventojų.
Varšuvos sukilimas prasidėjo 1944 metų rugpjūčio 1 dieną. Buvo planuojama, kad sukilimas tęsis vos kelias dienas, t.y. tol, kol miestą pasieks Sovietų Sąjungos Raudonoji armija. Tačiau iki Varšuvos prasiskynę sovietai sustojo dešiniajame Vyslo upės krante ir atsisakė padėti lenkams jų kovoje su naciais.
Istorikai iki šiol diskutuoja dėl ko sovietai sustojo prie Vyslos. Dauguma mano, kad Josifas Stalinas laukė, kol naciai brutaliai susidoros su sukilimu, nes tada sovietams bus lengviau pavergti Lenkiją ir po Antrojo pasaulinio karo įtraukti ją į sovietų įtakos zoną.
Kairiajame Vyslos upės krante esanti Varšuvos dalis nacių buvo visiškai sugriauta ir sulyginta su žeme.