Iš Kenedžio kosminio centro į orbitą kyla „SpaceX“ raketa. Joje dar tik antros, šimtus milijonų dolerių kainuojančios privačios kosmoso misijos „AX-2“ dalyviai. Šįkart tai – milžiniškas pasiekimas Saudo Arabijai, kadangi įguloje net du jos piliečiai.
Tai – aikintuvo pilotas Ali bei krūties vėžio tyrinėtoja Rayyanah. Taip pat buvusi NASA astronautė Peggy, kuriai tai jau ketvirtasis skrydis į Tarptautinę kosminę stotį, ir verslininkas iš Tenesio Johnas.
„Žinote, tai tiesiog nuostabu. Sunku apibūdinti tą akimirką, kai „Dragon“ kapsulė įskrieja į orbitą, bet būtent tada tu iškart pajunti, kad esi besvoris. Tai neįtikėtina“, – kalba „AX-2“ pilotas John Shoffner.
Visgi didžiausias dėmesys šįkart krypsta į 34-erių Rayyanah. Ji – pirmoji moteris iš Saudo Arabijos, kuri keliauja į Tarptautinę kosminę stotį. Omenyje turint tai, kad jos šalyje moterims teisė vairuoti suteikta tik prieš penkerius metus, ši mokslininkės kelionė į kosmosą – milžiniškas šuolis moterų įgalinimo politikoje.
„Laba visiems iš kosmoso. Nuostabu žiūrėti į Žemę iš šios kapsulės. Ateitis šviesi ir norėčiau, kad drąsiai svajotumėte. Tikėkite savimi ir tikėkite žmonija“, – sako „AX-2“ dalyvė Rayyahan Barnawi.
Šį įgula kosminėje stotyje praleis apie 10 dienų ir atliks 20 eksperimentų. Bus ten ne vieni, mat prisijungs prie septynių šiuo metu Tarptautinėje kosminėje stotyje jau esančių įgulos narių – trijų amerikiečių, trijų rusų ir Jungtinių Arabų Emyratų astronauto. Beje, „Axiom Space“ antrą privačią misiją į Tarptautinę kosminę stotį surengė praėjus kiek daugiau nei metams nuo pirmosios.