Lietuvos turguose, tarp jų ir sostinės, nuo kovo mėnesio vietoj anksčiau planuotų įvesti kasos aparatų visai atvežtai mėsai ir jos produktams registruoti bus naudojami specialūs žurnalai. Juose taip pat turės būti nurodyta prekių kilmė ir tai įrodantys dokumentai.
Pasak Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) pirmininkės Zitos Sorokienės, jeigu bus pastebėta kokių pažeidimų, už juos turės atsakyti patys prekybininkai. Beje, jei pirkėjai pageidaus, pardavėjai turės duoti kvitą.
Tokiu būdu tikimasi sutramdyti nelegalios mėsos ir jos produktų antplūdį iš kaimyninės Lenkijos ir sudaryti geresnes sąlygas prekybai lietuviška produkcija.
LSVPA surinkti duomenys rodo, kad šalies turgavietėse parduodama maždaug 10 proc. visos į Lietuvą importuojamos mėsos. Beje, netrukus ūkininkams plačiau duris atvers ne tik stambieji turgūs, bet ir prekybos centrai.
Vasarį turguose pastebimai sumažėjo pirkėjų. Pasirodo, kad tam įtakos turi įvairiuose sostinės mikrorajonuose veikiantys mobilieji ūkininkų turgeliai. Juose daug kas perka šviežią pieną, grietinę, sviestą, saldžios varškės sūrius.
Turguose daržovės pigesnės nei didžiuosiuose prekybos centruose. Už bulvių kilogramą mokama iki 1,5 lito, svogūnų, morkų kilogramas kainuoja apie 2 litus, kopūstų - 1,5 lito, obuolių - 2 litus ar šiek tiek daugiau. Už pomidorų kilogramą prašoma 6-7 litų, maždaug po 7 litus kainuoja ir ilgavaisiai agurkai.
Centriniuose sostinės turguose šviežios mėsos kainos kol kas nekinta. Už kilogramą veršienos kumpio pardavėjai prašo iki 30 litų, karbonado - 24 litų, sprandinės - 20-22 litus. Beje, šviežios veršienos turguose ir toliau trūksta. Kiaulienos sprandinės kilogramas kainuoja 18-19 litų, kumpio - 12-13 litų, karbonado - 19 litų, šoninės - 9-10 litų, lašinių - 12-13 litų, rūkytų lašinių kilogramas - 17 litų.