Sostinės socialdemokratai ir liberaldemokratai antradienį renkasi derybų raundui dėl valdančiosios koalicijos sostinės savivaldybės taryboje.
Kaip BNS patvirtino liberaldemokratams vadovaujantis Rolandas Paksas, derybos vyks Vilniaus socialdemokratų būstinėje.
LSDP prezidiumas šeštadienį patvirtino anksčiau paskelbtą partijos Vilniaus skyriaus prezidiumo poziciją, kad derėtis dėl koalicijos naujojoje Vilniaus miesto taryboje būtina su visomis mandatus į ją rinkimuose laimėjusiomis partijomis.
Tokie sprendimai priimti po itin kritiškos ankstesnių derybų partnerių - konservatorių ir liberalų, taip pat ir kai kurių partiečių reakcijos į Vilniaus socialdemokratų lyderio Algirdo Paleckio sprendimą nuo vadinamosios "švaros koalicijos" persimesti pas liberaldemokratus.
LSDP garbės pirmininkas Aloyzas Sakalas tokį A.Paleckio sprendimą pavadino "politine prostitucija", o Vilniaus konservatorių lyderis Kęstutis Masiulis - "išdavyste".
Konservatoriai pagrasino, jog socialdemokratų ir R.Pakso bičiulystės atveju nutrauks paramą mažumos Vyriausybei.
LSDP lyderis Algirdas Brazauskas po partijos prezidiumo posėdžio šeštadienį ramino aistras, teigdamas, kad jokie galutiniai sprendimai nepriimti, o ankstesnieji A.Paleckio žingsniai tebuvę "ketinimai".
Paklaustas, ar jį tenkintų Vilniaus mero pareigose pašalintasis iš prezidento pareigų už Konstitucijos pažeidimus R.Paksas, kaip tai numatyta A.Paleckio pasirašytuose "ketinimuose", A.Brazauskas sakė apie tai galvosiąs tik pasibaigus deryboms dėl koalicijos.
A.Paleckis tvirtino, jog derybos su konservatoriais ir Liberalų sąjūdžiu bus tęsiamos.
51-nos vietos Vilniaus miesto taryboje daugiausiai mandatų - 14 - laimėjo liberaldemokratai, konservatoriai - 10, liberalcentristai - 9, socialdemokratai ir Lenkų sąjunga - po 6, Liberalų sąjūdis - 4, Rusų sąjunga - 2.
Vieną koaliciją ėmėsi formuoti liberaldemokratai ir Lenkų sąjunga, kitą - "švaros koaliciją" - konservatoriai ir Liberalų sąjūdis.
Rusų sąjunga kol kas neskuba skelbti, kurią koaliciją rinktųsi, o ligšiolinio mero Artūro Zuoko vadovaujamų liberalcentristų savo gretose ne itin laukia nei liberaldemokratai, nei konservatoriai.