Antradienį Vilniaus miesto savivaldybėje atidaryta dailininko Michailo Maškovo tapybos darbų paroda.
Gavęs aukštąjį meninį išsilavinimą, tapytojas dalyvauja tarptautinėse ir nacionalinėse parodose, jo darbų yra privačiose kolekcijose Izraelyje, Olandijoje, Prancūzijoje ir Rusijoje.
Kaip teigia parodos autorius, jo „kūrybos pamatas, amžinas meilės ir įkvėpimo šaltinis“ yra jo protėvių ir vaikų gyvenimas.
M. Maškovo tėvo šeima buvo turtinga - prosenelis ir senelis buvo pirmosios gildijos pirkliai, Jo Imperatoriškos Didenybės dvaro tiekėjai. Jie investuodavo pinigus į bažnyčių statybą, padėdavo talentingiems valstiečių vaikams baigti mokslus. Tarp menininko protėvių - kariai, gydytojai, inžinieriai, poetai ir menininkai.
Tapytojo tėvas rašė eilėraščius žinomo Rusijos pasakininko Jeršovo stiliumi, buvo jūrininkas, dalyvavo žygiuose aplink pasaulį, vežė prekes į kovojančią Ispaniją, skendo per karą povandeniniame laive, dirbo meistru. Mama buvo gydytoja, nors ji labai mėgo piešti. Išlikę jos tapybos darbai stebina romantiškumu, jaunatvišku paprastumu, savotiška vaizduojamojo objekto vizija.
Iš M. Maškovo šeimos daugelis buvo sušaudyti arba žuvo tremtyje. Protėviai buvo pragmatiški, todėl kai kurių jų atsidavimas menui buvo laikomas keistenybe.