Vicemeras teigia, kad nors Sveikatos apsaugos ministerijos buvo prašyta dviejų dalykų, šiandien Svaikatos ministerijos įstaigos akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba informavo, kad ligoninė neatitinka reikalavimų.
"Naujosios Sveikatos apsaugos ministerijos prašėme tik dviejų dalykų:
1. Pakeisti ministro įsakymą, kuris leistų "nelaikyti" ligoninėje 6 kiaurą parą budinčių radiologų ir įteisintų galimybę rentgeno nuotraukas skaityti nuotoliniu būdu (tai vadinama tele-radiologija, kuri faktiškai masiškai taikoma kitose šalies ligoninėse).
2. Pakeisti ministro įsakymą, kuris ligoninėms nurodo, kad paslaugas galima teikti tik tuo atveju, jei kompiuterinį tomografą (rentgeną) ligoninė turi NUOSAVYBĖS teise.
Vilniaus Antakalnio klinikinė ligoninė neturi visą parą budinčio radiologų posto, nes nakties metu radiologo paslaugas teikia radiologai pagal sutartį (tele-radiologija). Miesto ligoninė NUOSAVYBĖS teise neturi ir kompiuterinio tomografo, nes šią paslaugą pagal sutartį teikia ligoninės patalpose įsteigtas radiologijos centras, kuri administruoja privatus partneris.
Šie sprendimai per metus mums leidžia sutaupyti apie 300 tūkstančių eurų.
Šiandien iš Sveikatos ministerijos įstaigos (akreditavimo tarnybos) gavome raštą, kad ligoninė neatitinka minėtų ministro įsakymo nuostatų ir jos licencija bus stabdoma.
Tai reiškia nei daugiau, nei mažiau - ligoninė bus uždaroma.
Turime vieną dieną. Ministerija turi galimybę pademonstruoti visą savo žadėtą progresyvumą ir profesionalumą.
Neradus sprendimo, nuo rytojaus, ligoninės priimamasis ligonių nebepriims, o greitosios pagalbos ekipažai bus nukreipiami į kitas ligonines", - socialiniame tinkle rašo Vilniaus vicemeras.
Dabartinis sprendimas leidžia sutaupyti
Kaip BNS sakė vicemeras Gintautas Paluckas, ministerija ketvirtadienį dar kartą įspėjo, kad ligoninė neatitinka ministro įsakymo nuostatų dėl radiologijos paslaugų teikimo ir licencija bus stabdoma.
„Vienas įsakymų reikalauja, kad tiek tretinio, tiek antrinio lygio paslaugoms privalomai turi būti visą parą budinti radiologų stotis pačioje ligoninėje, tai - privalomas reikalavimas. Nė viena Lietuvos ligoninė, išskyrus Santariškes, Greitosios pagalbos universitetinę ligoninę ir Kauno klinikas to nedaro ir neturi, nes radiologai yra labai brangūs ir jų tiesiog nėra - teikiamos teleradiologijos paslaugos: yra budintys technologai, kurie nuskaito ir nuotraukas nusiunčia budinčiam radiologui, kuris aptarnauja krūvą ligoninių, jis apžiūri, aprašo, siunčia atgal, vyksta gydymas“, - pasakojo G.Paluckas
Anot jo, nors tokios paslaugos nėra apibrėžtos ministro įsakymu, iki šiol tokia praktika buvo toleruojama, juolab, jog radiologijos paslaugų pirkimas leidžia sutaupyti apie 300 tūkst. eurų per metus.
Šiandien paskutinė diena
Antrasis įsakymas, dėl kurio stabdoma licencija - reikalavimas ligoninei turėti nuosavybės teise kompiuterinį tomografą, nors Antakalnio klinikinė ligoninė sudariusi sutartį su jos patalpose veikiančiu radiologijos centru.
Anot G.Palucko, ligoninei duota laiko susitvarkyti iki vasario 9-osios, tačiau šių reikalavimų įgyvendinti nebuvo neįmanoma.
„Šiandien - paskutinė diena. Jei Akreditavimo tarnyba savo rašto neatšaukia, rytoj licencija yra stabdoma ir ligoninė nebeturi teisės gydyti ligonių, t.y. visos „greitosios“ yra kreipiamos kitur, priėmimo skyrius nebeveikia: tik konsultuoja, bet nepriima į ligoninę. Prisiimame atsakomybę ir riziką dėl 500 ligonių - mes jų neišmesime į gatvę ir pabaigsime gydyti, nors jau neturėsime licencijos tą daryti“, - sakė vicemeras.
Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė ketvirtadienio rytą dėl situacijos ligoninėje rengė pasitarimą.
Ministerija taip pat šiandien rengia spaudos konferenciją, kurioje komentuos Vilniaus miesto savivaldybės vicemero Gintauto Palucko pateiktą klaidinančią informaciją dėl Vilniaus Antakalnio klinikinės ligoninės veiklos stabdymo.