„Iš tikrųjų, buvau nustebęs, ir ne pačia geriausia prasme. Aš tikėjausi, kad bus tvarkingiau, ir žmonės aplinką prižiūrės labiau. Itin nustebino greitkeliai, nusėti šiukšlėmis: važiuodamas gali pamatyti pamestas kopėčias ar padangas, kurios gali mėtytis ilgą laiką. Yra tarnybos, kurios prižiūri visa tai, bet, matyt, jų yra per mažai“, – sakys grupės „Džentelmenai“ narys.
Per tiek laiko, kiek atlikėjas gyvena Floridoje, jis nesutiko nė vieno... rūšiuojančio žmogaus. Tačiau jis matė pakankamai daug atsakingų šunų šeimininkų. Nes, jei nesurinkai šuns ekskrementų, specialios tarnybos paims DNR, suras keturkojį ir jo savininką, o tuomet kentės pastarojo piniginės turinys. O kas sugrįžus paviešėti į gimtinę labiausiai nustebino žinomą vyrą, sužinosite jau šį šeštadienį.
Kitoje laidos temoje – reportažas apie įspūdingą žygį. Ką galima nuveikti per 9 mėnesius? Išnešioti vaiką arba... apeiti Baltijos jūrą! Kodėl ekspedicijos iniciatorius Giedrius Bučas kartu su bendraminčiais išsiruošė į šį žygį? Pasirodo, taip ketinama atkreipti dėmesį į problemas, kurios kamuoja Baltijos jūrą. Viena jų yra uždumblėjimas, dėl kurio trūksta deguonies ir nelieka nė vieno gyvo organizmo. Tokias vietas Baltijos jūroje sudėjus draugėn, jų plotas būtų didesnis nei visa Lietuva!
„Daug kam buvo naujiena, kad Baltijos jūra – pati užterščiausia Europoje“, – sakys Aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus.
„Daug kas sako, kad Baltijos jūra teršiama kažkur jūroje, iš laivų, ar paplūdimyje. Bet iš tikrųjų, kiekvienas, gyvenantis mieste, kuriame yra upė, įtekanti į Baltijos jūrą, yra potencialus teršėjas“, – įsitikinęs ekspedicijos iniciatorius G. Bučas.
Vieni gelbėja Baltijos jūrą keliaudami, kiti – pajūryje rinkdami jūros išmestus stikliukus ir kurdami iš jų unikalias dekoracijas. Auksarankė Rasa Lubienė, gyvendama Varėnoje, kas dvi savaites važiuoja į pajūrį rinkti po audros į krantą išmestų šukių. Iš jų ponia Rasa kuria neįtikėtinai gražius žibintus, vazas ir net šviestuvą jais papuošė. Laidos metu ji parodys, kaip neįtikėtinai lengvai tokias dekoracijas galime pasidaryti patys!
Rubrikos „Tai įdomu“ tema: kas labiau teršia aplinką? Tas, kuris kalba daug, ar tas – kuris mažai? Pasirodo, daug kalbėdami išnaudojame patalpose esantį deguonį, o jo trūkumas sukelia visą eilę negalavimų, kuriuos atskleis šeimos gydytoja Aušra Rudinskienė. Na, o viešojo kalbėjimo treneris Algirdas Viltrakis papasakos, kokiais atvejais daugiau kalbėti būtina, ir kokiais – reikia kalbėti trumpai ir aiškiai, bei atskleis metodą, kaip išmokti koncentruotai ir aiškiai išdėstyti mintį.
Tvaraus gyvenimo gidas „Atliekų kultūra“ – kiekvieną šeštadienį, 11 val. ryto per TV6!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!