Gimnazijos direktoriaus teigimu, nepatvirtintą informaciją apie tai, kad vienas mokinys serga tuberkulioze, jis sužinojo dar penktadienį.
Kaip paaiškėjo susisiekus su pačiu direktoriumi, mokyklai apie susirgusį sūnų pasakė pati mama. Ji tikino, kad iš pradžių buvo įtarta kita liga, dėl kurios teko kreiptis į medikus. Kokia toji liga direktorius atvirauti nenorėjo, tačiau galiausiai paaiškėjo, kad užfiksuotas tuberkuliozės atvejis 18 metų vaikinui, besimokančiam 12 klasėje.
Gimnazijos direktoriaus teigimu, šiuo metu vaikinas yra gydomas ligoninėje, o mokykloje vykdomas patalpų valymas ir dezinfekcija, tikrinami visi mokiniai, dezinfekuojamos klasės, visur atidarinėjami langai.
Primename, kad tuberkuliozės atvejis šių metų gegužės mėnesį buvo užfiksuotas ir Šėtos gimnazijoje.
Medikai tikina, kad tuberkuliozės mikobakterijos patenka į orą, kai plaučių TB sergantis žmogus kalba, kosėja ar čiaudi. TM ore gali išlikti kelias valandas priklausomai nuo aplinkos sąlygų. Žmogus, įkvėpęs TM užteršto oro, gali tapti infekuotu.
Užsikrėtę asmenys savo organizme turi TM, bet jos nėra aktyvios ir nesukelia ligos, nepasireiškia TB būdingi požymiai ir žmogus neplatina ligos sukėlėjo. Nustatyta, kad tik dalis užsikrėtusių asmenų (5-10 proc.) gali susirgti arba suserga TB.
Sergančių TB žmonių organizme bakterijos aktyviai dauginasi, jiems pasireiškia TB būdingi simptomai, kosėdami jie platina užkratą. TB dažniausiai užsikrečiama, jei yra kasdienis artimas sąlytis su sergančiais asmenimis gyvenamoje aplinkoje, darbe, kitose įstaigose.