• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai perspėja, jog siūlymai keisti Seimo rinkimų sistemą gali nukreipti visuomenės dėmesį nuo referendumo dėl šalies narystės Europos Sąjungoje (ES).

REKLAMA
REKLAMA

"Aš visiškai neįtariu Viktoro Uspaskicho ir referendumo iniciatorių, kad jie nori pakenkti ES referendumui, bet praktiškai pakenks", - penktadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje teigė Socialdemokratinės koalicijos frakcijos narys Justinas Karosas.

REKLAMA

Vienas turtingiausių parlamentarų V.Uspaskichas ir dar keletas Seimo narių siūlo surengti referendumą dėl Seimo rinkimų sistemos keitimo, atsisakant rinkti parlamentarus pagal partijų sąrašus.

Pagal jų siūlymą, 71 parlamentaras, kaip ir iki šiol, būtų renkamas vienodą skaičių rinkėjų turinčiose vienmandatėse apygardose ir dar po vieną parlamentarą nuo kiekvienos savivaldybės. Referendumo iniciatoriai taip pat siūlo Konstitucijoje įtvirtinti Seimo narių atšaukimo mechanizmą.

REKLAMA
REKLAMA

"Išskyrus anarchiją, išskyrus chaosą, išskyrus problemas formuojant Vyriausybę ir Seimo vadovybę, nieko daugiau šitas referendumas neduos, jeigu jo idėja bus realizuota", - teigė J.Karosas.

Referendumo iniciatorių siūloma rinkimų sistema, pasak socialdemokratų, naudinga didelėms partijoms, bet mažina mažų partijų atstovų galimybes patekti į parlamentą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Proporcinio atstovavimo sistema daug palankesnė įvairioms mažumoms", - kolegai pritarė spaudos konferencijoje dalyvavę kitas socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

Parlamentinio Užsienio reikalų komiteto pirmininkas G.Kirkilas nuogąstavo, jog diskusijos dėl Seimo rinkimų sistemos keitimo nukreips dėmesį nuo gegužės 11 dieną planuojamo surengti referendumo dėl šalies stojimo į Europos Sąjungą.

REKLAMA

Jis pažymėjo, jog referendumo iniciatorių siūlomo Seimo narių atšaukimo mechanizmo nėra nė vienoje demokratinėje Europos valstybėje.

Socialdemokratai tikisi, jog savo poziciją dėl Seimo rinkimų sistemos keitimo pareikš dabartinis šalies vadovas Valdas Adamkus ir išrinktasis Prezidentas Rolandas Paksas.

"Tai labai svarbus dalykas", - teigė J.Karosas.

R.Paksas Prezidento pareigas pradės eiti po vasario 26 dieną numatytos inauguracijos.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų