Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Valstybinio banko JAV ir nebuvo. Iki 1913 m. JAV nebuvo centrinio banko, todėl rotšildai ir kiti panašūs 1913 m. prastūmė įstatymą dėl privačios kontoros "Federalinė rezervų sistema" įkūrimo. Nuo to momento, JAV dolerius pradėjo spausdinti minėta kontora ir skolinti juos JAV vyriausybei už palūkanas.
Kam tos agitacijos? gal kas jau rašė, tai pasikartosiu. Jau yra Seime pateiktas nutarimas "Seimo nutarimas „Dėl Nacionalinio komercinio banko steigimo“ projektas Nr. XIP – 463 ". bet nieko neišeis, nes tam prieštarauja Lietuvos bankas Štai p.Šarkino laiškas (2009-06-19 Nr.04-1713). Seimui: "Išnagrinėję LR Seimo nutarimo „Dėl Nacionalinio komercinio banko steigimo“ projektą Nr. XIP – 463 (toliau – Projektas), manome, kad tokio banko steigimas turi būti visapusiškai pasvertas ir neturi pažeisti laisvos konkurencijos Lietuvos bankų sektoriuje. Šiuo metu kredito įstaigų sistemą Lietuvoje sudaro Lietuvos banko licenciją turintys devyni komerciniai bankai, aštuoni užsienio bankų filialai, penkios užsienio bankų atstovybės, 67 kredito unijos ir Lietuvos centrinė kredito unija. Taip pat Lietuvos bankas yra gavęs 219 pranešimų iš kitų ES valstybių narių dėl tų šalių finansų sektoriaus priežiūros institucijų licencijuotų bankų ketinimų teikti paslaugas Lietuvoje neįsteigus filialų. Atsižvelgus į Lietuvos rinkos dydį, galima teigti, kad finansinių paslaugų teikėjų skaičius leidžia užtikrinti vartotojams finansinių paslaugų prieinamumą ir rinktis bankus, iš kurių jie pageidauja gauti finansines paslaugas. 85,4 proc. šalies bankų kapitalo priklauso užsienio investuotojams. Reikia pastebėti, kad kredito įstaigų steigimo ir veiklos klausimus reglamentuoja ES teisės aktai, kurie numato, kad, įgyvendinant paslaugų teikimo laisves, šalyje veikiantiems užsienio bankams negali būti sudaromos jokios diskriminacinės konkurencinės sąlygos, lyginant su vietiniais bankais. Atsižvelgiant į tai, Nacionalinis komercinis bankas (NKB) privalėtų veikti vienodomis konkurencinėmis sąlygomis kaip ir kiti bankai. Be to, jeigu NKB teiktų plataus spektro finansines paslaugas, tarp jų ir gyventojams, o gyventojų ir kitų vartotojų susidomėjimas būtų didelis, bankui tektų kurti padalinių tinklą, nes elektroninės bankininkystės paslaugos kol kas ne visiems prieinamos.
LR bankų įstatymo 7 straipsnis numato, kad banką gali steigti ne mažiau kaip 10 steigėjų, išskyrus atvejus, jei viena iš banko steigėjų yra Lietuvos ar užsienio finansų įstaiga ar draudimo įmonė ir ji įsigyja daugiau kaip 2/3 balsavimo teisę suteikiančių banko akcijų. Jeigu NKB būtų steigiamas pagal Bankų įstatymo nuostatas, Vyriausybė negalėtų būti vieninteliu banko steigėju. Tuo atveju, jeigu bankas būtų steigiamas pagal atskirą įstatymą, jo steigimo ir veiklos procedūros turėtų atitikti ES teisės aktų reikalavimus dėl kredito įstaigų steigimosi ir veiklos arba turėtų būti vedamos derybos su ES institucijomis dėl išimčių taikymo.
Diskutuotini ir galimi šio banko finansavimo aspektai. Jeigu valstybės sektoriaus sąskaitos būtų perkeltos į šį vieną banką, tai galėtų turėti neigiamos įtakos bendram bankų sistemos likvidumui. Be to, vargu ar būtų pakankamai motyvacijos, jeigu šis bankas siūlytų paslaugas lengvatinėmis sąlygomis, nes tai, kaip minėta, pažeistų laisvos ir sąžiningos konkurencijos principus. Jeigu siūlomas steigti NKB, kaip manoma, aptarnautų valstybės įmones, tai apribotų pastarųjų pasirinkimo teises rinktis joms priimtiniausią kredito įstaigą, nes daugelis įmonių turi ilgalaikius verslo ir bendradarbiavimo santykius su vienu ar kitu banku. Tokie ilgalaikiai ryšiai tarp įmonių ir bankų leidžia užtikrinti tinkamą „pažink savo klientą“ principo, kuris yra vienas svarbiausių daugelio tarptautinių organizacijų ir EK reikalavimų, įgyvendinimą. ""
kad istorija labai nedėkinga VALSTYBINIŲ BANKŲ šalininkams. Daug mirė nesava mirtimi (JAV prezidentai DŽEKSONAS, LINKOLNAS). JAV nuo 1913 nebėra valstybinio banko. Tik Federalinis Rezervas, kuris priklauso nežinomiems privatiems asmenims ir vykdo Anglijos Centrinio banko politiką.
J. Olekas taikosi į Valstybinio banko prezidentus.
Įkūrus valstybinį banką, galima sukurti daug darbo vietų "nusipelniusiems" žmonėms, sumažės bedarbystė 0,00000000000000000000000000000001 proc., bus skatinama ekonomika. Puiki idėja. Su kuo ir sveikiname gerb. Oleką.
jūs , liberalai , esate arogantiški hibridai , jūms , liberalai rūpi tik partijos kasa , aą dar nemačiau nei vieno jūsų darbo Lietuvos labui , o susisiekimo sistema greitai visiškai žlugs.
PATINKA TAVO KOMENTARAS, PATAISĖ NUOTAIKĄ
idėja gal ir nieko.
Manyčiau, turėjo laiko, ko nieko nesiėmė?
Kokio dar banko...? bankinikai atsirado, jie nei skaičiuoti nemoka, turi valstybinę išvietę už pusė limono, prie Kauno pilies, turėtų užtekti.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų