• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

16-02: Bankas „Snoras“ šiomis temomis pateikė tokią poziciją: „2010  m.  rugsėjo  15 –16  d. žiniasklaidoje paskelbta informacija apie AB banko  „Snoras“  stebėtojų  tarybos  narius Vladimirą ir Aleksandrą Antonovus neturi  jokio  pagrindo,  yra  jokiais  faktais  nepagrįsta ir neturi nieko bendro su realybe.

16-02: Bankas „Snoras“ šiomis temomis pateikė tokią poziciją: „2010  m.  rugsėjo  15 –16  d. žiniasklaidoje paskelbta informacija apie AB banko  „Snoras“  stebėtojų  tarybos  narius Vladimirą ir Aleksandrą Antonovus neturi  jokio  pagrindo,  yra  jokiais  faktais  nepagrįsta ir neturi nieko bendro su realybe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

AB bankas „Snoras“  yra atvira visuomenei finansinė institucija, banko akcijos yra  kotiruojamos  Vilniaus NASDAQ OMX biržoje. Apie visus svarbius įvykius bankas „Snoras“ praneša tiek per biržą, tiek visuomenei.

REKLAMA

12-08: Į klausimus, ar Lietuvos bankas, turintis prižiūrėti komercinių bankų veiklą, žino apie kaltinimus „Snoro“  savininkams   ir jų politinio prieglobsčio prašymą bei kokių veiksmų ketina imtis susidarius tokiai situacijai, banko atstovas pateikė tokį atsakymą:

„Atlikdamas kredito įstaigų priežiūrą Lietuvos bankas visais atvejais imasi adekvačių situacijai veiksmų, kaip numatyta teisės aktuose. Informaciją apie komercinių bankų akcininkus Lietuvos bankas gauna priežiūros tikslais ir jos viešai neskelbia, nekomentuoja. Galiu priminti, jog Lietuvos teisės aktai numato, kad banko akcininkai apie savo pilietybės pasikeitimą privalo pranešti Lietuvos bankui per 15 dienų.“

REKLAMA
REKLAMA

Fakto, kad 2009 12 31 banko „Snoras“ audito ataskaitoje pažymėta , jog bankas laiko 1.2 mlrd.litų korespondentinėse sąskaitose (kas sudaro 20% viso banko turto, tai yra dešimtis kartų daugiau nei kiti Lietuvoje veikiantys bankai), Lietuvos banko atstovas nekomentavo. Taip pat jis nieko neatsakė ir į klausimą, kodėl „Snorui“ sudaromos tokios išskirtinės sąlygos ir ar nematoma tame rizikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10-03: Compromat.ru rašo, jog 1999 metais Aleksandras Antonovas ir jo sūnus Vladimiras Antonovas įsigijo 49 proc. ties bankroto riba atsidūrusio banko „Akademhimbank“ akcijų. Tuomet jų „dešiniąja ranka“ buvo Viktoras Jampolskis, anksčiau buvęs KGB darbuotojas, turėjęs gerų ryšių Rusijos specialiosiose tarnybose. Trijulę tyrėjai taip pat sieja su nusikalstama Lipecko grupuote, vykdžiusia ir užsakomąsias žmogžudystes.

REKLAMA

Pasak Vidaus reikalų ministerijos, valdant Antonovams „Akademhimbank“ daugiausia užsiėmė pinigų plovimu ir nelegaliomis finansinėmis operacijomis.

Į pinigų plovimą taip pat buvo įtraukti ir bankai „ Novator“ ir „Fluran“. Imituojant vertybinių popierių pirkimą, per keletą pervedimų pinigai būdavo pervedami į užsienio bankus. Manoma, kad tokių būdu buvo pervesta keli šimtai milijonų dolerių.

REKLAMA

Sergejus Ponomariovas tuomet ėjo „Akademhimbank“ pirmininko pavaduotojo pareigas. Kai jis buvo nužudytas, 40000 jo turėtų JAV dolerių liko nepaliesti, tačiau dingo aplankas su akcijų pirkimo dokumentais. Tyrimą vykdantys pareigūnai kelia versiją, jog žmogžudystė buvo įvykdyta bendrams nepasidalijus pinigų ar įtakos sferų.

Teisėsaugai ėmus domėtis Antonovų nusikalstama veikla, nepalankūs asmenys būdavo nutildomi kyšiais, įtakingomis pažintimis arba smurtu, o „Akademhimbank“ ir toliau klestėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi tyrėjamų spaudimui didėjant, „Akademhimbank“ pakeitė pavadinimą į „Conversgroup-Maskva“, o V. ir A. Antonovai išvyko į užsienį. Ten jie ir toliau vykdė nešvarias finansines operacijas, naudodamiesi Didžiosios Britanijos ir Baltijos šalių bankais, kurių pagrindinis buvo „Investbank“.

2009 metais buvo pasikėsinta nužudyti Aleksandrą Antonovą. Tuomet jis buvo sužeistas penkiomis kulkomis, tačiau išgyveno. Šis užpuolimas vis dar neišaiškintas.

REKLAMA

Tėvas ir sūnus Antonovai į Maskvą grįžti neketina, o kaip apsaugos priemonės nuo teisinio persekiojimo paprašė politinio prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje.

-------

Rusijos verslininkai Vladimiras bei Aleksandras Antonovai, valdantys „Snoro“ banką, nuo teisėsaugos bėga į Didžiąją Britaniją, rašo dienraštis „The Moscow Post“.

REKLAMA

Prašyti politinio prieglobsčio Jungtinėje karalystėje nusprendė po to, kai jų veikla susidomėjo Rusijos specialiosios tarnybos.

„The Moscow Post“ duomenimis, Rusijos vidaus reikalų ministerijos tyrimo komitetas pradėjo tyrimą dėl galimo 10 milijardų rublių (apie 865 mln. litų) pasisavinimo iš Antonovų valdomo banko „Investbank“. Nepatvirtintais duomenimis, verslininkai už šiuos pinigus ketino įsigyti kontrolinį automobilių gamintojo „Spyker“, valdančio kompaniją „Saab“, akcijų paketą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak dienraščio, teisėsaugos atliekamas tyrimas atskleidė ne tik ypač stambią finansinę aferą, bet ir daugiau su bankininkais susijusių kriminalinių detalių – užsakomųjų žmogžudysčių, korupcijos faktų.

Kaip dar viena galima Antonovų bėgimo iš Rusijos priežastis įvardijamas ir atnaujintas buvusio bankininkų partnerio Sergejaus Ponomariovo žmogžudystės, įvykdytos 2000 metais, tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų