Sugyventiniai Albina Žemaitienė ir Gintautas Juška, patys to nežinodami, pagarsėjo visoje Lietuvoje, kai internete buvo išplatintas jų muštynių vaizdo įrašas, rašo "Klaipėda".
Vaizdo įraše, pavadintame „Lietuvos kaimo erelis“, vyras žiauriai muša moterį, ją spardo, kumščiais daužo veidą, aiškina, kad galės „turėti mėlynių“.
Kas tas mušeika?
Lietuvoje apie smurtą šeimose ir skaudžias šio reiškinio pasekmes prabilta šiomis dienomis, kai į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą kreipėsi vieno interneto portalo lankytojas. Jis pašiurpo pamatęs Lietuvos kaime nufilmuotą vaizdą, kaip vyras muša moterį.
Visuomenę papiktinęs vaizdas sukėlė tokį rezonansą, kad Kriminalinės policijos biuro vadas įsakė išsiaiškinti, kas yra tas žiaurusis mušeika ir pradėti ikiteisminį tyrimą.
Vyrą pažino inspektorius
Prieš metus Šilutės rajono policijos komisariate vyko policijos akcija naminės degtinės gamintojams išaiškinti.
Pas Švėkšnos seniūnijoje Lekiškės kaime gyvenusį Gintautą Jušką policininkai tada aptiko ir aparatą naminei degtinei gaminti, ir nemažai pardavimui paruošto gėralo. Už tai G.Juška buvo nuteistas ir atsėdėjo 50 parų areštinėje.
Kai šiemet visos Lietuvos policininkai gavo užduotį išsiaiškinti, kas yra vaizdo įraše užfiksuotas vyras, taip žiauriai mušęs savo moterį, Lekiškės kaimo inspektorius pažino G.Jušką. Juolab kad įraše moteris šaukė mušeiką vardu ir vadino jį Gintu.
Vakar Šilutės rajono policijos komisariate marškinėliais su užrašu „Batman“ pasipuošęs G.Juška jau aiškinosi apie prieš metus vykusį konfliktą su sugyventine.
Rytą susitaikė
45 metų A.Žemaitienė ir 40 metų G.Juška jau porą metų gyvena kartu. Kaimynų teigimu, tokie santykių aiškinimaisi, kokius kaimynė užfiksavo vaizdo kamera, nėra retenybė. Abu sugyventiniai girtauja.
„Tąkart kaimynui padėjau taisyti traktorių. Aišku, išgėrėme dieną, paskui dar ir vakare. Draugas mane parvežė namo. Ketinau pasiimti cigarečių. Būtume važiavę pratęsti. Bet Albina mane užpuolė su pagaliu rankoje. Norėjo ir tam draugui mašinos langą akmeniu išdaužti, bet jis pavažiavo toliau. Ji buvo gerokai daugiau už mane išgėrusi, - apie konfliktą su sugyventine vakar pasakojo G.Juška. - Sakiau jai, kad ramintųsi. Prisipažįstu, kad porą kartų įspyriau jai į užpakalį, bet aš pats gyniausi.“
G.Juška tikino, kad jau kitą rytą padėjo sugyventinei darbuotis ir Albina ant jo nebepyko. Į medikus ar policiją moteris nesikreipė. Šilutės rajono policijos komisariato atstovo spaudai Ryčio Kotsiuškos liudijimu, A.Žemaitienė nereiškia jokių pretenzijų sugyventiniui ir net prašė policijos nesikišti į šeimos reikalus.
Visų vaikų dar nematė
Dabar G.Juška ir A.Žemaitienė gyvena Šilutės rajone, Juknaičių seniūnijoje, Pašyšių kaime, vyro giminaičių bute.
Internete paviešintas konfliktas vyko praėjusių metų vasarą, kai pora dar gyveno Švėkšnos seniūnijos Lekiškės kaime.
Bendrų vaikų sugyventiniai neturi. Paklaustas apie A.Žemaitienės vaikus, G.Juška negalėjo pasakyti, kiek moteris jų turinti.
Sugyventiniai apie tai, kad kaimynė nufilmavo muštynes, sužinojo tik vakar. G.Juška teigė matęs tik kelias nuotraukas iš vaizdo įrašo, bet viso „filmo“ neturėjo progos pažiūrėti.
Vyras piktinosi, kad, nufilmavusi konfliktą ir jiems nežinant įrašą įdėjusi į interneto portalą, kaimynė iš jų pasityčiojo.
Statistika - šiurpi
Šilutės rajono apylinkės prokuratūra trečiadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Tyrimą atlikti pavesta policijai.
Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Stasys Mickevičius teigė, jog ikiteisminio tyrimo rezultatų ilgai laukti neteks.
Dažniausiai dėl panašių incidentų ikiteisminis tyrimas net nepradedamas, jeigu nukentėjusioji nerašo policijai pareiškimo.
Jei sužalojimai yra nežymūs arba sveikata sutrikdyta nesunkiai, nukentėjusioji turi teisę kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.
Policijos patruliai, kuriems dažniausiai tenka vykti tramdyti smurtaujančių sutuoktinių, tikina, kad dažniausiai sumuštos moterys nelinkusios rašyti pareiškimus policijai. Dauguma jų įsitikinusios, kad tai smurtautojo nesutramdys.
Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus duomenimis, pastaraisiais metais šeimyninių konfliktų aukos sudaro 10 proc. visų nužudytų žmonių.
Oficiali statistika teigia, kad 82 proc. moterų kenčia nuo savo sutuoktinių.