• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors valdžia buvo prakalbusi apie prekybos centrų atidarymą, nuo šių minčių atsitraukė. Prekybininkai teigia, kad tokie valdžios sprendimai šokiruoja, kadangi jie yra pasirengę užtikrinti pačias didžiausias saugumo sąlygas, o keturis mėnesius trunkantis uždarymas varo į neviltį. Seimo narys Linas Slušnys tvirtina, kad sveikata ir gyvybės yra svarbesni dalykai nei ekonomika ar apsipirkimas.

Nors valdžia buvo prakalbusi apie prekybos centrų atidarymą, nuo šių minčių atsitraukė. Prekybininkai teigia, kad tokie valdžios sprendimai šokiruoja, kadangi jie yra pasirengę užtikrinti pačias didžiausias saugumo sąlygas, o keturis mėnesius trunkantis uždarymas varo į neviltį. Seimo narys Linas Slušnys tvirtina, kad sveikata ir gyvybės yra svarbesni dalykai nei ekonomika ar apsipirkimas.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ dalyvavo Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė ir Seimo narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas Linas Slušnys.

Tikėjosi, kad valdžia įvertino galima atvejų šuolį

Pasak R. Vainienės, praėjusį penktadienį Vyriausybės atstovai apie prekybos centrų atvėrimą prakalbo patys, verslininkams to net papildomai neprašius.

REKLAMA
REKLAMA

„Ten kažkokių tokių išlygų, kad jeigu atvejų skaičius viršys tūkstantį arba kitų „jeigu“ daug nebuvo. Taip, nebuvo šimtaprocentinės garantijos, bet tai buvo gana tvirtas pasakymas“, – kalbėjo R. Vainienė.

REKLAMA

Jos teigimu, Vyriausybė turi duomenų analitikų prognozes kelioms ateinančioms savaitėms, tad prekybininkai vylėsi, kad valdžia galimą pandemijos pagreitį įvertino.

„Apie tai, kad atvejų daugės, kalbama seniai. Žmonės pavargo nuo karantino, jo nebesilaiko, nesilaiko namų, šeimų ūkiai tos taisyklės, virusas plinta. Mes galvojome, kad visos šitos aplinkybės yra įvertintos“, – sakė pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

R. Vainienė pripažino, kad antradienio duomenys, kai atvejų skaičius perkopė tūkstantį ją žmogiškai neramina, tačiau ji vis dar tikėjo, kad Vyriausybė laikysis prieš Velykas duoto žodžio.

Prekyba tapo valdžios įkaite?

Pašnekovės teigimu, neatvertas lieka mažas prekybos sektoriaus likutis, kuris epidemiologinės situacijos ne tik, kad neblogina, bet net ir gali pagerinti, nes tuomet žmonių srautai išsiskaido.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nutiko kitaip. Tas vienos, dabar ir antros dienos virš tūkstančio pakeitė Vyriausybės sprendimą. Mes žmogiškai suprantam, kad labai neparanku, ir politiškai, kai atvejų auga, daryti visokius atlaisvinimus. Bet buvo panaikintas judėjimo ribojimas tarp savivaldybių, tie atlaisvinimai vyksta“, – kalbėjo R. Vainienė.

Jos nuomone, valdžia prekybos sektorių laiko įkaitais, nors šiose vietose ir neliepsnoja koronaviruso židiniai, o prekybos centrai pasiūlė tokius saugumo reikalavimus, kurių nėra ir niekada nebuvo.

REKLAMA

„Keturi mėnesiai uždarymo... To niekur nėra buvę pasaulyje, kad be pertraukų. Būdavo kitose valstybėse karantinas ir ilgesnis, tai atidaro, tai uždaro. Mums neatrodė tai geras sprendimas. Dabar mums tas negeras sprendimas atrodo kaip svajonė. Labai blogai yra“, – tvirtino R. Vainienė.

Žmonių gyvybės svarbiau už apsipirkimus?

„Gyvybė ir žmogaus sveikata yra pirmiau nei koks nors nupirktas drabužis arba ekonomika. Nes jeigu išmirš žmonės, tai, be jokios abejonės, mes neturėsime kas toje istorijoje perka, nebus kam ekonomikos kelti“, – kalbėjo L. Slušnys.

REKLAMA

Seimo nario teigimu, niekas iš valdžios atstovų nenori per prievartą laikyti uždarytos ekonomikos ir kasdien mokėti tūkstantines kompensacijas.

„Kaip čia kartais nupiešiama, kad mes vos ne užsiimame tyčiniu sulaikymu. Ne“, – teigė L. Slušnys.

Politiko teigimu, dabartinė pandeminė situacija šalyje kelia baimę – užpildytos reanimacijos, augantis atvejų ir mirčių skaičius. L. Slušnio tvirtinimu, net ir situacijai blogėjant, valdžia ir taip neįvedė dar griežtesnių ribojimų, paliko veikti jau atvertas veiklas ir panaikino judėjimo ribojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rezultatas susumavus yra tai, kad aš tikiuosi, kad tai mažės. <...> Kur yra mūsų didžiausia bėda, kur aš puolu ir tai pačiai Rūtos Vainienės atstovaujamai organizacijai po kojomis ir sakau: padėkit.

Padėkite paprasčiausią dalyką padaryti – kad 70 proc. 65 „plius“ žmonių būtų įtikinti, kad jiems reikia pasiskiepyti bent jau pirma vakcina ir mes jau beveik garantuotai turėtume galimybę“, – sakė Seimo narys.

REKLAMA

Šokiruoja užsikrėtimų skaičiai

L. Slušnys sutiko su R. Vainiene, kad pačiose prekybos centruose koronaviruso židinių nerasime, tačiau virusas sparčiau plinta žmonėms judant iš parduotuvės į parduotuvę.

„Čia yra judėjimo klausimas. <...> Čia yra tam tikros situacijos bandymas išspręsti ir neatsidurti tame, kas buvo gruodžio mėnesį“, – sakė L. Slušnys.

REKLAMA

R. Vainienė trečiadienį per Vyriausybės posėdį sakė, kad ministrų kabineto sprendimas dėl prekybos centrų sukėlė šoką. L. Slušnio tokie žodžiai nesujaudino.

„Šokas ir visa kita... Gražūs žodžiai, bet šokas man yra, kad padaugėjo atvejų, šokas, kad baigia Vilniuje užsipildyti reanimacijos. Mes turime, kur šokiruotis, bet mes turėtume ieškoti įtikinamų ženklų, būdų, kaip išvengti kuo daugiau mirčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su virusu mes gyvensime ir rudenį turėsime užsikrėtimus. Bet jei mes būsim pasiskiepiję, turėsim šiokią tokią mažesnę tikimybę susirgti sunkia būkle, mes galėsime normaliai funkcionuoti“, – kalbėjo L. Slušnys.

Ekspertai pasakė, kad gali veikti

R. Vainienės nuomone, jei prekybos vietos būtų koronaviruso židiniai, tą mes matytume darbuotojų dideliame sergamume. Pašnekovės teigimu, to nėra.

„Kadangi darbuotojų didelio sergamumo nėra, o kur mini atvejus, tai yra darbuotojai, kurie yra prastovose ir turi daugiau laisvo laiko ir leidžia jį ten, kur neleidžiama leisti, ne vieno ūkio ribose. Tokia yra realybė“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

R. Vainienės teigimu, ir gruodį, griežčiausio karantino sąlygomis, ir dabar veikia 75 proc. parduotuvių.

„Atsakykite, kodėl tos parduotuvės gali veikti, o dabar liko 5 proc., kurios pasiūlė testavimą, didesnį kvadratų skaičių <...>, kurie pasiūlė eismą ratu, <...> kurie išjungs wi-fi ir muziką, nebus suoliukų prisėsti.

Mes nesuprantame, kuo tas segmentas [išskirtinis], būtent prekybos centrai, kurie padarė namų darbus. Ir čia ne aš ekspertė. Jie nuėjo pas nepriklausomą ekspertų tarybą, pas medikus. Ir medikai pasakė, kad su tokiomis saugumo priemonėmis galima saugiai dirbti. <...> Čia būtų tapę saugiausia apsipirkimo vieta“, – pasakojo R. Vainienė.

REKLAMA

Pašnekovės teigimu, žmonės vis tiek eina į maisto prekių parduotuves, nes jie pavargo nebepirkti.

Susiginčijo dėl vakcinų

„Linai, kai jūs man atsakėte dėl to šoko, tai aš jums atsakysiu dėl puolimo po kojomis. Tai aš puolu po kojomis Sveikatos apsaugos ministerijai, jums kaip Seimo nariui, visiems puolu po kojomis.

Leiskite vakcinuoti kasininkus, salės darbuotojus, logistikos darbuotojus, apsaugos darbuotojus. Ne savaitės likučiu, o prioriteto tvarka. Jei jūs ten laikote, kad yra nesaugi vieta, tai turėtų būti ne likučių prioritetas, o tikras prioritetas“, – į L. Slušnį kreipėsi R. Vainienė.

REKLAMA
REKLAMA

L. Slušnys atsakė, kad nuo šiol galima vakcinuoti didelius kolektyvus, tačiau iki tol tokios galimybės valdžia negalėjo užtikrinti.

„Jūs galite pulti po kojomis kiek norite dėl vakcinų. Kai mes jūs neturėjome pakankamai, nėra kur puldinėti“, – sakė L. Slušnys.

„Tai ir jūs neturite pulti man po kojomis įtikinti žmonių, kad vakcinuoti vakcinomis, kurių nebuvo“, – atsakė R. Vainienė.

L. Slušnys paaiškino, kad vakcinų vyresniems žmonėms Lietuva turėjo, o būtent apie jų įtikinimą jis ir kalbėjo.

„Visą laiką sakau, jei kiekvienas Lietuvos pilietis įtikins bent po vieną vyresnį žmogų nebijoti to skiepo ir sugebėsime tą padaryti, tai mes greičiau galėsime būti ramūs, kad mes turėsime mažiau mirčių“, – įsitikinęs L. Slušnys.

„Atlaisvindami, būdami geri prekybininkams, mes tarsi pasakysime, kad <...> esame už eutanaziją“, – pridūrė L. Slušnys.

R. Vainienė tokius Seimo nario žodžius pavadino manipuliacija.

„Nereikia mūsų pateikti kaip žmogžudžių. Kad ant svarstyklių padedame gyvybę arba atsidarymą“, – atsakė R. Vainienė.

Visą R. Vainienės ir L. Slušnio diskusiją žiūrėkite „Dienos pjūvyje“, kurio įrašą rasite teksto pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų