Kaukolės ir kaulų ordinas
Kaukolės ir kaulų ordinas pirmiausiai buvo žinomas kaip Mirties Brolija. Tai viena seniausių JAV slaptųjų studentų bendruomenių. Ji buvo įkurta 1832 metais ir atvira tik keletui elito išrinktųjų. Bendruomenė iki šiol vykdo masonų ritualus. Nariai kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį susitinka pastate, kuris vadinamas kapu. Abu prezidentai Bushai studijų laikais priklausė šiai bendruomenei. Didelė dalis bendruomenės narių tapo labai garsūs ir turtingi. Apie šią bendruomenę sklinda daug konspiracijos teorijų. Populiariausia yra ta, kad CŽV buvo įkurta šios grupės narių. 2007 metais CŽV išleido pareiškimą, kuriame buvo paneigta, kad ši grupė buvo slaptosios tarnybos inkubatorius.
Masonai
Didžioji masonų ložė buvo įkurta 1717-aisiais. Trys masonų narystės lygmenys: 1. mokinys (tampama paprastu grupės nariu); 2. Amato mokslinis bendradarbis (pasiekiamas vidurinis laipsnis, tobulinamos žinios apie masonų judėjimą); 3. meistras masonas (narystės lygmuo, reikalingas norint dalyvauti daugumoje masoniškų veiklų). Kai kuriose apeigose (pavyzdžiui škotiškoje masonų atšakoje) aptinkama iki 33 narystės lygmenų. Masonai naudoja ženklų ir rankos paspaudimų sistemą, pagal kurią ne tik atpažįsta vienas kitą, bet ir patenka į susitikimus. Šie ženklai ir pasisveikinimai įvairiose vietose skiriasi, dažnai yra peržiūrimi bei keičiami. Tai leidžia grupei apsisaugoti nuo apsimetėlių. Masonai taip pat dėvi stilizuotus drabužius, pasiūtus remiantis viduramžių masonų apdarais. Viena žinomiausių šios aprangos dalių – prijuostė. Norėdamas tapti masonu, pirmiausiai turi gauti masono rekomendaciją. Kai kuriais atvejais reikia net trijų rekomendacijų, kad būtų suteiktas kvietimas prisijungti. Daug religijų nemėgsta masonų, o Romos katalikų bažnyčia už prisijungimą prie masonų grasina ekskomunikacija.
Rytų šventyklos arba tamplierių ordinas
Rytų šventyklos ordinas – organizacija, pradžioje kūręsis kaip masonai, o vėliau ėmė remtis religinės sistemos „Thelema“ principais. „Thelema“ pagrįsta vienu pagrindiniu įsakymu: „Daryk, kaip nori, esi ir būsi visas Įstatymas.“ Ši organizacija skelbiasi turinti apie 3 tūkst. narių visame pasaulyje. Aleisteris Crowley’us sukūrė ordinui vadinamąsias Gnostines mišias. Šis ritualas labai stilizuotas, jame dalyvauja nekaltos šventikės, vaikai ir šventikai. Įtraukiama daug senovės Egipto dievų, velnias. Vienu metu šventikės ritualą atlieka nuogos.
Bilderberg’o grupė
Ši grupė šiek tiek skiriasi nuo kitų, nes neturi oficialios narystės. Tai pavadinimas, duotas grupei labai įtakingų žmonių, kurie slapčia susitinka kartą per metus (dažniausiai saugomi stiprių karinių ir valstybės pajėgų). Aptariamos temos laikomos paslaptyje. Susitikime galima dalyvauti tik gavus specialų kvietimą. Pirmasis susitikimas įvyko 1954 metais Bilderberg’o viešbutyje, Olandijoje, jį inicijavo keletas žmonių. Emigrantas iš Lenkijos ir patarėjas politikos klausimais Josephas Retingeris, susirūpinęs dėl nusistatymo prieš amerikiečius vakarų Europoje augimo, pasiūlė surengti tarptautinę konferenciją, kurioje susirinktų Europos ir JAV lyderiai, siekdami skatinti kultūrinį bendradarbiavimą tarp vakarų Europos ir JAV. Susitikimų sprendimai slepiami, dalyviai pasižada neatskleisti jokių detalių.
Siono vienuolynas
Išleidus Dano Browno knygą „Da Vinčio kodas“, atsirado labai didelis susidomėjimas Siono vienuolynu. Deja, žmonėms, kurie nori surasti šią vietą ir prie prisijungti prie vienuolyno bendruomenės, to padaryti nepavyksta, nes manoma, kad tai – pramanas. Tačiau daugelis tiki, kad vienuolynas egzistuoja ir veikia. Pavyzdžiui, gerai žinomos knygos „Šventasis kraujas ir šventasis Gralis“ autoriai knygoje rašė, kad Siono vienuolyno istorija sena – ji prasidejo 1099 metais ir turėjo tokių didžiųjų magistrų kaip Isaacas Newtonas ir Leonardas da Vinčis. Tikima, jog ordinas saugo tam tikrus karališkuosius pretendentus, nes tiki, kad pastarieji – Jėzaus ir jo tariamos žmonos Marijos Magdalietės ar bent jau karaliaus Dovydo palikuonys. Vienuolynas siekia įkurti Šventąją Europos imperiją, kuri taptų naująja nenugalima valdžia ir suteiktų pasauliui tvarką, išsiskiriančią taika ir klestėjimu.
„Opus Dei“
„Opus Dei“ – katalikų bažnyčios organizacija, kuri pažymi katalikų įsitikinimą, kad kiekvienas žmogus pašauktas tapti šventas, o paprastas gyvenimas – tai kelias į šventumą. Organizacijos nariai gyvena tiek tam tikruose specialiuose centruose, tiek ir savo namuose . Šį ordiną 1928 metais įkūrė Romos katalikų kunigas Josemaría Escrivá, gavęs popiežiaus Pijaus XII leidimą. Knygoje „Da Vinčio kodas“ buvo teigiama, kad „Opus Dei“ buvo slapta organizacija bažnyčios viduje ir kovojo su Siono vienuolynu ir tais, kurie siekia atskleisti „tiesą“ apie krikščionybę ir tariamą Jėzaus karališkojo kraujo liniją. „Opus Dei“ vertinama gana prieštaringai. Katalikų bažnyčia draudžia slaptąsias bendruomenes, bet „Opus Dei“ dažnai neigia teiginius apie šios organizacijos slaptą veiklą.