Estijos premjeras Andrus Ansipas pareiškė, kad šalies vyriausybė, nusprendusi perkelti Bronzinį karį, siekė neleisti, kad Estija „žingsnis po žingsnio“ pereitų Rusijos kontrolėn.
Pasak jo, šio aistras sukėlusio paminklo problema buvo numatyta pasinaudoti slaptame „Estijos sovietizacijos“ plane, pagal kurį Rusija turėjo laipsniškai perimti įtaką Estijoje.
Šiandien Estijos dienraštyje „Postimees“ paskelbtame straipsnyje šalies premjeras pareiškė, kad paminklas sovietiniams kariams Talino centre buvo perkeltas siekiant užbėgti už akių Rusijos planui perimti savo kontrolėn Estiją.
„Mes norėjome nutraukti laipsnišką, žingsnis po žingsnio vykdomą Estijos „slydimą“ Rusijos kontrolėn, kaip buvo numatyta Estijos sovietizacijos plane, -tvirtina A.Ansipas. – Vienu iš šio plano realizavimo įrankiu buvo pasirinkta Bronzinio kareivio problema.“
A.Ansipas, kuris buvo vienas iš paminklo perkėlimo iniciatorių, pareiškė, kad net jei daugeliui vietinių rusų Bronzinis kareivis iš tikrųjų yra pagarbos garbingame mūšyje kritusių kareivių atminčiai simbolis, vis tiek negalima neigti, kad būtent šis paminklas buvo paverstas pilietinės nesantaikos ir priešiškumo Estijos valstybei kurstymo vieta.
Tačiau A.Ansipas straipsnyje pripažįsta neįvertinęs šio paminklo svarbos rusams. Pasak premjero, dabar estai suprantantys rusus kur kas geriau, negu iki balandžio pabaigos įvykių, ir reiškia viltį, kad rusai taip pat geriau pradėjo suprasti estus.
Estijos premjeras teigia esąs tikras, kad kiekvieną dieną didėja skaičius rusų, „kurie supranta, kad perkeldama Bronzinį kareivį į karių kapus vyriausybė nenorėjo įžeisti Estijoje gyvenančių rusų“, pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“.