Tereikia išmokti taisyklingai naudotis užslėptomis gėlių žiedų galiomis.
Ne visai vaistas, bet padeda Skirtingai nei kiti augaliniai preparatai, skirti išvaduoti mus nuo fizinių negalavimų, gėlių antpilai padeda susidoroti su emocinėmis problemomis.
Jų labai nesunku pasigaminti, tik, aišku, sezono metu, nes gėlių antpilai gaunami mirkant žiedus vandenyje, pastatytame saulėkaitoje. Paskui skystis nukošiamas, supilamas į nedidelį buteliuką ir įlašinami keli lašai spirito – kad ilgiau išsilaikytų.
Tokie vaistai nedaro visiškai jokio cheminio poveikio organizmui (vadinasi, galima apsieiti ir be specialisto konsultacijos), tačiau, kaip tvirtina entuziastai, puikiai veikia energinį žmogaus lauką.
Kokios gėlės geriausiai tiktų jums, labai nesunku nustatyti pagal savo dvasinę būklę; kiek jų vartoti, spręsti irgi jums.
Galima naudoti ir vienos kurios nors gėlės ekstraktą, tačiau, pasak žinovų, įprasta maišyti iki šešių skirtingų rūšių antpilų, kad formulė būtų išties veiksminga.
Standartinė dozė – po 4 lašus kiekvieno antpilo po liežuviu (arba pusėje stiklinėje vandens) 4 kartus per dieną. Norėdami kuo geresnio rezultato, antpilą vartokite ankstyvą rytą, prieš pietus ir vakarienę, taip pat prieš pat eidami miegoti. Jeigu nespėjate keturis sykius per dieną, galite apsiriboti dviem trimis kartais. Bet kuriuo atveju jokio šalutinio gėlių ekstrakto poveikio nepastebėta.
Tiesa, turėkite omenyje, jog teks apsišarvuoti kantrybe – net derinant ekstraktų vartojimą su tokiomis psichologinėmis metodikomis, kaip meditacija ir relaksacija, rezultato tenka palaukti kelias dienas ar net savaites. Dauguma specialistų pataria gėlių antpilą vartoti mėnesį ir tik tada spręsti, veikia jis ar ne. Bet ir tuomet neskubėti daryti išvadų, o pirmiau pabandyti pakeisti nelabai tikusį ekstraktą kitu arba pasirinkti kitokių gėlių mišinį.
Svarbiausia nesitikėti esminių permainų: jausmai neatsiranda ir niekur nedingsta tarsi burtų lazdele pamojus. Galime tik išmokti geriau juos kontroliuoti. Tinkamas antpilas Kad pasirinktumėte maksimaliai jūsų poreikius atitinkantį antpilą, pirmiau turėsite sau atsakyti į kelis klausimus – jie padės įvertinti jūsų emocinę būklę.
Pervargimas
▪ Tenka aukoti savo emocinius ir fizinius poreikius tam, kad pasiektumėte vienokių ar kitokių praktinių tikslų?
▪ Išgyvenate krizę dėl situacijos, iš kurios, atrodo, nėra išeities?
▪ Galėtumėte pavadinti save ūmiu žmogumi, turinčiu užtektinai tiek entuziazmo, tiek ir ambicijų?
Jums geriausiai tiks alijošiaus ekstraktas. Tai idealus pasirinkimas tipiškiems darboholikams – žmonėms, kurie taip įsitraukia į darbą, kad pamiršta asmeninius poreikius ir priveda save iki visiško fizinio bei psichinio išsekimo.
Šis ekstraktas taip pat padės sugrąžinti harmoniją tarp jūsų kūno ir sielos.
Įtampa
▪ Dažnai tenka keisti planus, kad į dieną sutalpintumėte kuo daugiau darbų ir valandų, nei yra paroje?
▪ Ar dažnai kenčiate dėl raumenų įtampos – ypač pečių ir sprando?
▪ Jaučiate niekaip neįgyvendinamą poreikį bent kartelį gyvenime paplaukti pasroviui ir leisti sau atsipalaiduoti?
Jūsų gėlė – paprastoji kiaulpienė. Šis augalas skiriamas žmonėms, turintiems milžinišką potencialą, tačiau nemokantiems apskaičiuoti ir paskirstyti savo jėgų ir dėl to pernelyg nusistekenančių.
Nuolatinis stresas išprovokuoja bendrą viso kūno, ypač raumenų, įtampą. Kiaulpienių ekstraktas padės įsiklausyti į save, geriau suprasti, ko ir kada reikia kūnui arba sielai.
Prarasta kontrolė
▪ Užsiimate keliomis veiklomis tuo pačiu metu, iškart įgyvendinate kelis projektus ir kartais jaučiate, jog ne jūsų jėgoms susidoroti su tokiu krūviu?
▪ Sunku susikaupti, nes žinote, jog nėra daugiau kuo kliautis, tik pačiais savimi?
▪ Kamuoja dažna nuotaikų kaita, išprovokuota įvairiausių darbų gausybės?
Padės naktižiedės antpilas. Šią gėlę specialistai rekomenduoja žmonėms, kurie, užgriuvus kasdienio gyvenimo rūpesčiams bei gausiems darbams, sunkiai nusiramina ir sutelkia dėmesį. Sakoma, jog naktižiedė padeda prisiminti, kad visi mes turime stuburą ir netiesiogine šio žodžio prasme, taigi galime išlaikyti pusiausvyrą bei tiesią nugarą net pačiose sudėtingiausiose situacijose ir, nepaisant visų gyvenimo išbandymų, abiem kojomis tvirtai stovėti ant žemės.
Baimė
▪ Esate nepaprastai jautrus, lengvai pažeidžiamas, dažnai ir dėl visko – net kasdienių smulkmenų – susikremtantis žmogus?
▪ Jums sunku kuo nors džiaugtis, būti betarpiškiems, elgtis natūraliai ir nuoširdžiai, nes jus nuolat kamuoja dvejonės?
▪ Dėl nepaaiškinamos baimės jūs daug ko atsisakote gyvenime?
Išbandykite rasotojo puikūno antpilą. Šis augalas padeda žmonėms, kuriuos gyvenime gąsdina patys paprasčiausi dalykai, skatinantys norą pasislėpti, atsiriboti nuo pasaulio. Puikūno ekstraktas suteiks daugiau drąsos, išmokys džiaugtis gyvenimo smulkmenomis.
Pernelyg didelis jaudrumas
▪ Jaučiatės taip, tarytum gyventumėte nuolatiniame chaose ir netvarkoje, ir tai išsekina jūsų nervus?
▪ Kasdien jums tenkantis vaizdų ir garsų krūvis atrodo nebepakeliama našta, trukdančia susivokti, kas gi iš tiesų vyksta aplinkui?
▪ Ruošiatės rimtai kelionei, kurios metu susipažinsite su visiškai jums nauja aplinka ir žmonėmis?
▪ Dažnai vakarais jaučiatės visiškai sugniuždyti, nes taip ir nesugebėjote susidoroti su viskuo, kas jus per dieną užgriuvo?
Nepatikėsite, tačiau jums gali padėti paprasčiausias krapas. Mūsų laikais daugybė žmonių tuo pačiu metu užsiima keliomis skirtingomis veiklomis, ir daugumai jų sunku yra įsisavinti visą perdien gaunamą sensorinę informaciją: vaizdus, garsus, skonius, kvapus. O krapų antpilas gerina už jusles atsakingų organų veiklą.
Pasiaukojimas
▪ Mielai užsikraunate sunkiausius ir atsakingiausius įsipareigojimus, nors mainais už tai negaunate nieko, išskyrus nuovargį?
▪ Ar galėtumėte pavadinti save perfekcionistu?
▪ Ar šiuo metu jaučiate nuovargį – o gal net neviltį dėl darbo, atsakomybę už kurį prisiėmėte patys?
Guoba – štai atsakymas į visas jūsų maldas. Šio augalo antpilas padeda pernelyg altruistiškoms asmenybėms, pratusioms rūpintis tik kitais, bet ne savimi. Aplinkiniams tai, žinoma, tik į gera, tačiau patys altruistai dažnai dėl to būna paniurę, kamuojami nuovargio, net praranda pasitikėjimą savimi. Guoba, anot specialistų, moko įsiklausyti į savo pačių troškimus ir priimti aplinkinių pagalbą.
Nekantrumas
▪ Esate įsitempę, ūmaus būdo, nepakantūs?
▪ Dažnai užbaigiate pašnekovo frazes arba imatės svetimo darbo, nes manote, jog atliksite jį greičiau?
▪ Nuolat kažkur skubate, todėl nesugebate tinkamai įvertinti to, kas vyksta šią akimirką?
Jūsų vaistas – bitininė sprigė. Šis augalas padeda žmonėms, kurie dėl nuolatinio savo skubėjimo, amžino dirglumo, nekantrumo, atžarumo kelia stresą aplinkiniams ir patiems sau. Laikas išmokti sustoti, tinkamai įvertinti esamą situaciją ir pagaliau pajusti gyvenimo tėkmę, užuot bandant ją pralenkti.
Nerimas
▪ Ar dažnai mintyse vėl ir vėl narstote buvusių pokalbių fragmentus, nors tai, kas pasakyta, šiuo metu jau nebeturi jokios reikšmės?
▪ Dažnai jaučiate protinę įtampą, sukeliančią nemigą ir nerimo jausmą?
▪ Jums sunku atsipalaiduoti?
Padės kaštonas. Jeigu esate linkę užsiciklinti ties dalykais, kurių pakeisti neturite galios, jeigu nuolat apie tai galvojate ir negalite atsikratyti sekinančių minčių, gaminkitės kaštonų antpilą. Jis suteiks vidinės laisvės bei išmokys atsikratyti neigiamų emocijų.
Parengė Sandra MIŠKINIENĖ