Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Jiems aiškiai pasakyta - nesvarbu mokesčiai, tiesiog neimkit kyšių!
Geriausia frazė - Nepraleido progos pasigirti! :) Jo Kubilui neduok pavalgyti, bet duok pasigirti!
Praskolins šitas aferistas Lietuvą, pamatysit.
Nu koks jis saunuolis.. Jam visiskai nusisvilpt ant tos Lietuvos, jis tik mato viena buda: visad skolintis skolintis, taip kol istemps savo kadencija, sugriaus Lietuva. Apgailetina, visa demesi sutelkt i paskolu ieskojima..
Jis juos turėtų iš kokios nors valstybės pavogti ir jums išdalinti?Pradėkite kurti,išradinėti,konstruoti,parduoti ir turėsime pinigų.Ko čia ištisai bliaunate ir bliaunate?Paimkite ir kartu sų Brazausku parduokite "valdovų-ragų"rūmus,veikite.
LAIUDIS KA DAROM SU SITA NEKOMPETETINGA VYRIAUSYBE? PASKUTINIAI EUROPOJE................
Neokonų valdomas Bušas perleido privatininkams įvairias valdžios funkcijas, kurioms vykdyti jis ir buvo išrinktas, ypač susijusias su saugumu. Tai buvo tarsi įvadas į jo netrukus pradėsimą irgi privatizuotą korporacinį karą su terorizmu. Teksas jam vadovaujant tapo "pasauline privačių kalėjimų pramonės sostine" (The American Prospect) Kalėjimų verslas išaugo vos ne trigubai.

Bušo atsidavimas valstybės išpardavimui aukcijonuose kartu su Cheney vadovaujamu kariuomenės funkcijų perleidimu rangovams ir Rumsfeldo (ginybos sekretorius) "kiaulių" bei "paukščių gripo" epidemijoms gydyti vaistų patentavimu suteikė galimybę pažvelgti kokią viziją šiew vyrai sukurtų kartu- visiškai tuščiavidurė valdžia, atliekanti bankomato funkciją, kuri surenka mokesčius ir paskirsto juos korporacijoms. Ir Radžvila tikėjosi, kad ši valdžia ims ginti Lietuvą? Nonsens.

Keynesas tvirtino, kad vyriausybės turėtų kovoti su jų šalis ištikusia recesija stimuliuodamos ekonomiką viešaisiais darbais. Gi Bušo friedmaniški neokonai mano, kad vyriausybė turi save dekonstruoti: atkirsti didelius viešosios socialinės apsaugos gabalus ir sušerti juos korporacijoms...

Ot tada ir atėjo rugsėjo 11-oji, ir turėti valstybę, kurios pagrindinė užduotis - susinaikinimas, staiga pasirodė ne tokia jau gera mintis. Persigandusiems gyventojams trokštant stiprios, sutelktos vyriausybės apsaugos, teroristiniai išpuoli ai galėjo padaryti galą tokios tuščiavidurės vyriausybės ir ir Friedmano tris dešimtmečius diegtam ideologiniam projektui pačioje pradžioje. Bet nepadarė. Kodėl?
Mėginant susekti Miltono Friedmano kryžiaus žygio, savo kulminaciją pasiekusio įgyvendinant radikalią karo ir katastrofų privatizaciją, istoriją, prieš akis nuolat iškyla vienas keblumas:: nagrinėjama ideologija yra įvairiaformė, ji nuolat keitė savo pavadinimą ir mainė tapatybę. Friedmanas vadino save "liberalu", tačiau jo sekėjai JAV, liberalus sieję su aukštais mokesčiais ir hipiais, labiau linko identifikuotis kaip "konservatoriai", "laisvosios rinkos šalininkai",ar laissez faire šalininkai. Jų ortodoksiškumas (valstybė visiškai neturi kištis į verslą, nors remti mokesčių mokėtojų pinigais netgi labai pageidautina:) žinomesnis kaip "neoliberalizmas" arba tiesiog "globalizacija". Ir tik nuo devinto dešimtmečio šis judėjimas vadovaujamas dešiniosios pakraipos smegenų centrų(Paveldo fondo, Katono instituto ir Amerikos verslo instituto) pasivadino "neokonservatyviuoju" Tai pasaulėžiūra, korporacinei darbotvarkei prižiūrėti pasirinkusi visą JAV karo mašinos galią. Taip buvo iki Obamos.

Visas šias inkarnacijas sieja atsidavimas šv.politikos trejybei - viešosios sferos naikinimui, absoliučiai korporacijų laisvei ir socialinių išlaidų skeletiškumui. Tačiau nei vienas iš šių pavadinimų nėra visiškai adekvatūs. Friedmanas dėjo pastangas išlaisvinti rinką nuo valstybės. Tačiau realiai kiekvienoje šalyje, kur buvo diegiama jo (Čikagos mokyklos) vizija, susiformavo galingas valdantysis kelių ypač didelių korporacijų ir turtingiausių politikų aljansas: Rusijoje "oligarchai", Kinijoje - "kunigaikštukai", Čilėje - "piranijos", o JAV Cheney, rumfeld, Kisindžer ir kt. neokonų "pionieriai"Šis politikos ir korporacijų elitas susijungė, kad užtikrintų teisę į ypač vertingus, anksčiau visuoimenine nuosavybe laikyrtus išteklius: nuo Rusijos naftos grę-žinių iki Kinijos kolektyvinės žemėsar be konkurso pasirašytų sutarčių dėk atkuriamųjų darbų Irake.

Sistemą, kuri panaikina ribą tarp valdžios aparato ir stambiojo verslo, būtų tiksliau vadinti ne liberalia, konservatyvia ar kapitalistine, bet korporacine........Svarbiausia jos ypatybė - viešūjų sričių perdavimas į privačias rankas, kurį lydi smaugiančios skolos, nuolat besiplečianti bedugnė tyarp begal turtingų ir ujamų vargšų,,, ir nuolat pučiamas burbulas dėl nacionalinio saugumo... neva saugumui skiriant dideles išlaidas..Kadangi dauguma gyventojų atsiduria šio burbulo nuošalyje, "saugumui" skirtos lėšos panaudojamos gyventojų agresyviam sekimui, kuris irgi gali būti patikėtas stambiems privatininkams...
Daug anksčiau burbulai pradėjo sproginėti, tik iš kur mūsų ekonomisdtams tai žinoti, jei jie šviečoiasi tik lietuviškai spauda? Iš kur jirems žinoti, kad Čikagos mokyklos valioje atsidūrusios Čilės pavyzdys tiesiog iliustravo būsimą globalią ekonomiką ir tapo modeliu, kuris vėliau bus taikomas vis iš naujo ir iš naujo, pradedant Rusija ir baigiant Pietų Afrika ar Argentina. Buvusiąją ekonominę plėtrą liudijančių fabrikų ir pūvančios infrastruktūros fone bus pučiami urbanistiniai beprotiškos spekuliacijos ir melagingos sąskaitybos burbulai, kurie generuos milžinišką pelną ir karštligišką vartojimą;
apie pusė gyventojų atsidurs ekonominio gyvenimo patvory;
siautės nevaldoma korupcija ir protekcionizmas;
smulkus ir vidutinis verslas atsidurs ant prarajos;
daugybė viešo sektoriaus fukcijų bus perduota į privačias rankas,
o PRIVATAUS SEKTORIAUS SKOLOS BUS PERKELTOS ANT VALSTYBĖS PEČIŲ.

"Gerovės" burbulo užribyje atsidūrusiems piliečiams žadamas ekonominis stebūklas buvo panašus į Diodžiąją depresiją, tačiau šio kokono v iduje pelnas cirkuliavo taip greit ir laisvai, kad šoko terapijos stiliaus "reformomis" pasiektas grobis, labai lengvas grobis, nuo to laiko FINANSŲ RINKOMS TAPOI LYG STIPRUS NARKOTIKAS. Štai kodėl finansų pasaulis nereagavo į akivaizdų ČĘilės eksperimento prieštaringumą ir neketino perkainuoti pagrindinių "laisvos rinkos" prielaidų. Atvirksčiai -- PASIDUOTA NA`RKOTIKŲ PAGUNDAI::: KUR GAUTI DAR VIENĄ DOZĘ???
Koncervai galutinai lieutuvą išparduos ir sužlugdys. Geriau tegul parduoda kokiam bankininkui visą šalį.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų