„Negalėčiau nepaklausti premjero galbūt ir hipotetinio klausimo, jūs nuspręsite, premjere. Ar gali ministras, kuris ėmė 10 proc. „atkatą“ (nelegalų procentinį mokestį nuo pelno – aut. past.) už renovacijos projektus, būti atsakingas už šimtų milijonų atskirstymą keliams ir kitiems investiciniams projektams?“ – premjero teiravosi G. Landsbergis.
Savo ruožtu S. Skvernelis G. Landsbergio žodžiuose įžvelgė ministro šmeižtą ir teigė, kad už tai teks atsakyti teisiškai.
„Aš dabar noriu tiesiog pasakyti, gerbiami kolegos, opozicijos lyderis apkaltino vieną ministrą korupcine veikla ir jiems puikiai suprantamu žodžiu – „atkatų“ ėmimu. Tai už šituos žodžius reiktų jums imti ir atsakyti teisine prasme. Manau, kad susisiekimo ministras tą ir padarys“, – sakė S. Skvernelis.
Netrukus G. Landsbergis stebėjosi, kodėl premjeras taip reaguoja į esą hipotetinį klausimą.
„Premjere, ar jums neatrodo, kad tokia jūsų reakcija ir apskritai gynimas hipotetinio žmogaus yra susijęs gerbūviu? Vienas žmogus pirma tvarko savo gerbūvį, po to – jūsų? Premjere, ar nematote čia sąsajų?“ – klausė opozicijos lyderis.
„Matau čia didesnes sąsajas, kaip vienas ar kitas hipotetinis žmogus naudojasi valstybės turtu savo verslo interesus organizuodamas. Yra hipotetiniai žmonės, kurie sugeba už vieną eurą sklypus įsigyti arba šeimos nariai, kurie apskritai dovanų sklypus gauna. Tai yra hipotetiškai labai negerai“, – atsikirto S. Skvernelis.
Kaltina šmeižtu
Premjeras sulaukė ir konservatoriaus Jurgio Razmos klausimo apie kelio, vedančio link premjero namų, asfaltavimą. Tačiau, anot S. Skvernelio, jei šiuo klausimu buvo įvykdytas nusikaltimas, tai turėtų spręsti teisėsauga.
„Jūs dabar paimate ir kaltinate ministrą apie galimus neteisėtus veiksmus. Nediskutuokime, gerbiamasis, gerai? Tai pirmas dalykas. Antras dalykas, arba tai yra pasaka nuo pradžios iki galo, arba tai yra pranešimas ir žinios apie galimai padarytą nusikalstamą veiką. Bet kokiu atveju galutinis rezultatas turi būti teisinis.
Arba už tą pasaką turi būti atsakomybė už šmeižtą ir melagingų žinių paskleidimą, arba, jeigu tai yra nusikalstama veika, teisėsauga turi ištirti apie galimą piktnaudžiavimą prieš 12 metų ir patraukti asmenis baudžiamojon atsakomybėn“, – nukirto S. Skvernelis.
Taip pat premjeras patikino prieigas link savo namų asfaltavęs asmeninėmis lėšomis.
„Nustokite meluoti dėl vieno ar kito kelio. Nuolatos skleidžiamas šmeižtas ir melas. Aš nesinaudoju išskirtinai nė vienu Lietuvos keliu, nė vienu. Prieigas prie savo asmeninio namo išsiasfaltavau už savo lėšas asmenines. Ir nustokite vieną kartą meluoti, gerbiamas Jurgi Razma“, – sakė S. Skvernelis.
Kaltinimai dėl kelio
Prezidentas Gitanas Nausėda dar lapkričio pabaigoje pareiškė nepasitikintis J. Narkevičiumi, tačiau ministras atsisakė atsistatydinti, o premjeras nusprendė neteikti jo atleidimo šalies vadovui.
S. Skvernelis yra sulaukęs kritikos dėl valdžios institucijų sprendimo skirti papildomus 300 tūkst. eurų asfaltuoti gatvei, kurioje jis gyvena – papildomas lėšas Vilniaus rajonui spalio pabaigoje skyrė Vyriausybė, o savivaldybė nusprendė už juos asfaltuoti dalį premjero gyvenamos gatvės.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tyrimą dėl J. Narkevičiaus viešųjų ir privačių interesų derinimo pradėjo dar praėjusio lapkričio pabaigoje, o baigė šių metų sausį.
S. Skvernelis teigia nedaręs jokios įtakos sprendimams dėl kelio asfaltavimo. Jis taip pat tikina, kad viešai mesti kaltinimai J. Narkevičiui subliuško.
J. Narkevičius taip pat yra sulaukęs kritikos dėl kitų kelių asfaltavimo rajonuose, kur valdžioje yra jo atstovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija- Krikščioniškų šeimų sąjunga, Lietuvos pašto valdybos atleidimo ir gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių.