• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Žemaitis" rašė, jog Plungės rajono savivaldybės administracijos kėdžių perstumdymą galėjo nulemti vadovybės noras atsikratyti nepageidaujamų darbuotojų, kuriems atleisti niekaip nebuvo randama priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp nepageidaujamųjų nuolat būdavo minimi šie darbuotojai: buvusio Kūno kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Paulius Zakalskis, Savivaldybės archyvarė Virginija Jaugelienė bei reorganizuoto Vietos ūkio ir kapitalinės statybos skyriaus vedėjas Arūnas Šlekonis.

REKLAMA

Sutapimas ar atsitiktinumas, tačiau skyriai ir pareigybės buvo pertvarkytos taip, jog visi šie specialistai liko be iki šiol eitų pareigų. Kūno kultūros, sporto ir turizmo skyriaus apskritai nebeliko, Vietos ūkio ir kapitalinės statybos skyrius reorganizuotas į du naujus, o archyvarės pareigybė panaikinta.

Savivaldybės administracijoje dirbančių tarnautojų teisės Lietuvoje yra ginamos įstatymais. Todėl prieš atleidžiant šiuos asmenis iš darbo, jiems pirmiausia turi būti pasiūlytos kitos, dažniausiai žemesnės pareigos. Jeigu darbuotojai su pasiūlymais nesutinka, jie gali būti iš darbo Savivaldybėje atleisti ramia sąžine.

REKLAMA
REKLAMA

Sunku pasakyti, kaip būtų atsitikę, jeigu visi trys nebūtų ėmę ir susirgę. Kol darbuotojas serga, jo atleisti negalima, todėl Savivaldybės administracija, ko gero, pasijuto nei pakarta, nei paleista. Manydami, jog atleidimas iš darbo žmogui yra kasdienis ir eilinis įvykis jo gyvenime, seklių Morkų iš Savivaldybės administracijos galvose (arba vienoje - direktoriaus Alberto Krauleidžio) ėmė krebždėti įtarimas - o gal darbuotojai visai neserga ir nedarbingumo pažymėjimus už pinigus gydytojui yra nusipirkę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir pasipylė skundai į „Sodrą" esą minėti asmenys yra sveiki ligoniai, o jų nedarbingumo pažymėjimai - fiktyvūs.

„Gavę skundą, jeigu minimas asmuo tikrai turi nedarbingumo pažymėjimą, mes visada privalome tikrinti. Taip padarėme ir šį kartą. Patikrinę nustatėme, jog nedarbingumo pažymėjimai yra išduoti teisėtai ir nėra fiktyvūs: Arūnas Šlekonis ir Virginija Jaugelienė tikrai serga. Dėl Pauliaus Zakalskio skundo nebuvome gavę. Be jokios abejonės, skundai būna iš darboviečių arba skundžia kolegos. Tai nėra gražūs dalykai, tačiau mes esame priversti reaguoti ir tikrinti kiekvieną. Dėmės metamos ir ant gydytojų.

REKLAMA

Arūnui Šlekoniui ir Virginijai Jaugelienei nedarbingumo pažymėjimus yra išrašęs „Plungės sveikatos centro " gydytojas psichiatras Visvaldas Nekrašas. Darbo netekimas žmogui - smūgis ir sunkus išbandymas, neretai pakertantis jo sveikatą ir dvasinę pusiausvyrą", - „Žemaičiui" sakė „Sodros" vyriausioji specialistė nedarbingumo kontrolei Jolanta Urbšienė.

REKLAMA

Patikrinimo metu pokalbio kviečiamas ne tik gydytojas, bet ir pacientas. „Man buvo labai skaudu žiūrėti į žmones, praradusius darbą, sveikatą ir dar skundikų įtarinėjamus, jog jie apsimeta. Jeigu į mane kreipsis pacientas ir aš, kaip gydytojas, matysiu, jog žmogui yra prastai, aš ir ateityje nesibaimindamas jokių įtarinėjimų išduosiu nedarbingumo pažymėjimą. Kas, jeigu ne gydytojas, privalo padėti žmogui? Negi Savivaldybėje yra tokių vadovų, kurie mano, jog sulaukus 50 ar daugiau metų nieko baisaus prarasti darbą?" - kalbėjo gydytojas Visvaldas Nekrašas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol kas visiems pareigų netekusiems darbuotojams nedarbingumo pažymėjimai yra pratęsti. Vienintelis iš jų - Paulius Zakalskis - yra parašęs sutikimą, kai pasveiks, dirbti specialistu jam siūlomame Bendrajame skyriuje.

Pasak Juridinės ir personalo tarnybos vedėjo Jono Gasiūno, Arūnui Šlekoniui po ligos bus siūlomas darbas Žemės ūkio skyriuje, kuriame dar trūksta vieno specialisto. „O Virginija Jaugelienė yra pensinio amžiaus, todėl pasveikusi bus atleista. Žinoma, negražiai su ja pasielgė jos buvusios kolegės. Taip nederėjo joms elgtis", - penktadienį „Žemaičiui" sakė Jonas Gasiūnas.

Marija GRICUK

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų