• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nesiliaujant gripo ir kitų peršalimo ligų bangai Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų ligoninė skubiai perspėja tėvus – pacientų labai daug, tad ir palaukti gali tekti ilgiau.

Nesiliaujant gripo ir kitų peršalimo ligų bangai Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų ligoninė skubiai perspėja tėvus – pacientų labai daug, tad ir palaukti gali tekti ilgiau.

REKLAMA

Žinute apie tai gydymo įstaiga pasidalino socialiniame tinkle.

„Esant didžiuliams pacientų srautams Vaikų priėmimo ir skubios pagalbos skyriuose, gydytojų konsultacijų gali tekti palaukti iki 6 valandų. Todėl prašoma supratimo, kantrybės ir patariama pasiimti tai, ko vaikui gali prireikti – atsigerti, užkandžių ar kt.“ – perspėjo ligoninė.

Auga sergamumas gripu

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad sergančiųjų gripu Lietuvoje toliau daugėja. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, dėl gripo į ligonines paguldyti 235 asmenys, iš jų daugiau nei pusė (162) – vaikai (iki 17 m.). Intensyviosios terapijos skyriuose buvo gydoma 13 asmenų, iš kurių 5 priklauso 2–17 m. amžiaus grupei. Nuo gripo iš viso jau mirė 4 asmenys. Visos mirtys fiksuotos Vilniaus apskrityje.

Kaip portalui tv3.lt patikslino NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Rasa Liausėdienė, 3 iš nuo gripo mirusių asmenų priklausė rizikos grupėms, tačiau nebuvo skiepyti. Vieno garbaus amžiaus asmens neišgelbėjo ir skiepai.

REKLAMA
REKLAMA

„Ankstesnės mirtys nuo gripo buvo registruotos virš 80 ir virš 90 metų asmenims. Prieššventinę, 51 metų savaitę fiksuoti 2 mirties atvejai nuo gripo. Mirė 83 m. ir 63 m. asmenys. Visiems mirusiems asmenims buvo nustatyta gripas ir pneumonija“, – nurodė ji.

REKLAMA

Nors gripo atvejų skaičius lyginant su ankstesne savaite padidėjo, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI)  ir COVID-19 ligos atvejų registruota mažiau.

Bendras sergamumo rodiklis buvo 1787,6 atvejo 100 tūkst. Lietuvos gyventojų. 

Ankstesnę savaitę šis rodiklis buvo pasiekęs 1843,5 atv. 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumas užfiksuotas Utenos apskrityje, didžiausias – Kauno apskrityje.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pamažėjo savivaldybių, kuriose sergamumo lygis viršija epideminį, – praėjusią savaitę tokių buvo 28, ankstesnę savaitę – 32. 

Didžiausi sergamumo rodikliai užfiksuoti Kazlų Rūdos savivaldybėje (3609,55 atv. 100 tūkst. gyventojų), Kėdainių rajone (2932,17 atv. 100 tūkst. gyventojų), Jonavos rajone (2889,77 atv. 100 tūkst. gyventojų), Panevėžio mieste (2732,88 atv. 100 tūkst. gyventojų), Marijampolės savivaldybėje (2694,82 atv. 100 tūkst. gyventojų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, kad sergamumas gripu gerokai išaugęs, specialistai ramina, kad situacija nėra išskirtinė ir ragina laikytis tinkamos higienos ir apsaugos priemonių.

Kad nesusirgtume, gripo sezono metu taip pat rekomenduojama:

  • laikytis rankų higienos: kuo dažniau plauti rankas, ypač slaugant ligonį, prieš valgį ar palietus galimai užkrėstą daiktą;
  • dažnai vėdinti bei drėgnu būdu valyti patalpas (tiek gyvenamąsias, tiek visuomenines);
  • dėvėti medicininę kaukę, slaugant ligonį ar būnant viešose uždarose  patalpose, pavyzdžiui,  paslaugų teikimo vietose, renginiuose, maldos namuose, viešajame transporte ir kitose uždarose vietose, kurios prastai vėdinamos, taip pat kuriose yra daug žmonių. Primename, kad veido apsaugos priemones privaloma dėvėti asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Susirgusiems rekomenduojama:

  • kreiptis į šeimos gydytoją ir laikytis jo rekomendacijų  neleisti vaikų į ugdymo įstaigas, esant galimybei dirbti nuotoliniu būdu ir nesilankyti žmonių susibūrimo vietose;
  • kosint ir čiaudint užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas;
  • bendraujant su kartu gyvenančiais asmenimis, dėvėti medicininę kaukę.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų