Oficialūs JAV sveikatos apsaugos institucijų atstovai patvirtino, kad berniukas iš tiesų užsikrėtė maru. Šiuo metu vaikas jau sveiksta, tačiau tai yra pirmas toks susirgimas nuo pat 1990-ųjų. Šiais metais JAV taip pat dar nebuvo užregistruotas nė vienas maro atvejis, išskyrus šį berniuką.
Laboratoriniai tyrimai praėjusią savaitę patvirtino pirminę diagnozę, kuomet berniukui pasireiškė buboninio maro simptomai. Tai lengvesnė maro forma, kurios metu yra pažeidžiami limfmazgiai. Daug sudėtingesnis ir pavojingesnis yra plaučių maras, kuomet žmogaus išgyvenimo galimybės yra itin menkos.
Pats berniukas, kurio vardas dėl etinių sumetimų neatskleidžiamas, dabar jau yra namuose. Vietos ligoninėje jis praleido porą savaičių, kuomet buvo gydomas antibiotikais. Nors pats žodis „maras“ ir dvelkia viduramžiais, tačiau šia liga JAV užsikrečia vidutiniškai po 7 žmones kasmet.
Susirgimo šaltinis – neaiškus
Berniuko užsikrėtimo būdas liko nenustatytas – jis galėjo marą pasigauti tiek savo namuose, tiek ir kelionės į Oregoną metu.
Gydytojų teigimu, buboninis maras gana retai diagnozuojamas žmonėms. Įprastai juo užsikrečiama įkandus užkrėstai blusai.
Nusinešdavo milijonus gyvybių
Įprastai ši liga yra pagydoma antibiotikais. Kai kuriais atvejais, kuomet susirgimas būna itin apleistas, žmogaus išgelbėti nepavyksta. Laikais, kuomet medicina dar nebuvo tokia pažengusi, maro epidemija nusinešdavo dešimtis ar net šimtus milijonų žmonių planetoje.
Maras tradiciškai skirstomas į tris tipus. Buboninis maras pažeidžia limfmazgius, pasireiškia didele temperatūra, galvos skausmas, silpnumu ir šaltkrėčiu. Sepsinis maras plinta per kraujotaką. Ji taip pat palydima silpnumu, šoku, skausmais pilvo srityje.
Plaučių maras yra laikomas sunkiausia maro forma, vystosi ji itin greitai ir palydima neatitaisomais kvėpavimo takų pažeidimais, dažnai sukeliančiais mirtį.