Kaip vieną svarbiausių išaugusių išlaidų priežastį žmonės įvardija pakilusias maisto kainas – taip teigia penktadalis apklaustųjų, nors pernai taip manančių buvo tik 8 procentai.
„Lietuviai labiausiai nerimauja dėl išaugusių pragyvenimo išlaidų, ir labiausiai šiemet atsiskleidė pokytis, susijęs su maisto kainomis, jei pernai tik 8 proc. respondentų šis rodiklis buvo svarbus, tai šiemet maždaug apie 20 proc. respondentų mano, kad jų išlaidos didėja ir finansai skirti maisto kainoms – išaugo“, - aiškina ,,Provident finansai“ atstovė Laura Ligutė.
Žmonės gatvėje karčiais žodžiais patvirtina apklausos rengėjų rezultatus.
Dėl augančių mėnesio išlaidų lietuviai kur kas niūriau žiūri į ateitį. Jei dar pernai daugelis jų manė, kad gyvenimas gerės, tuo šiemet jau nebėra tikri.
Maždaug du trečdaliai lietuvių kasdienėms prekėms pinigus leidžia atsargiau palyginti su praėjusiais metais, o dėl to nukenčia jų laisvalaikis, atostogos, taip pat maisto kokybė. Lietuviai taip pat yra labiausiai nepatenkinti Europoje dėl gyvenimo kokybės. Net daugiau nei trečdalis mano, kad pragyvenimo standartas šalyje per žemas. Europoje taip mano tik apie 14 proc. žmonių. Ekonomistai ragina į prastėjančias žmonių nuotaikas nenumoti ranka. Gyventojų lūkesčiai – stiprus ekonominis veiksnys.
Statistikos departamentas paskelbė, kad kas penktas lietuvis pernai gyveno žemiau skurdo rizikos ribos. Tai yra šiek tiek daugiau nei 2014 metais.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.