• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Nesakyčiau, kad tai šuolis, tai greičiau nusileidimas", - apie naują darbą UAB „Busturas" atsiliepia skandalingai pagarsėjęs buvęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, o vėliau – Savivaldybėje projektų vadovu dirbęs Gintautas Mikučiauskas.

Redakcijos archyvo nuotr.

REKLAMA
REKLAMA

Panašu, kad į nuopelnus buvusiam darbe, kaip ir į dovanoto arklio dantis, nežiūrima. Miesto investicijomis besirūpinęs ir ne itin miestui pelningais skandalingai pasibaigusiais sandoriais pagarsėjęs buvęs Šiaulių miesto savivaldybės „projektų vadovas" Gintautas Mikučiauskas greitai tapo geidžiamu darbuotoju Šiaulių miesto savivaldybės bendrovėje „Busturas".

REKLAMA

Priėmė dėl bilieto

Gintautas Mikučiauskas iš Šiaulių miesto savivaldybės Investicijų ir miesto plėtros skyriaus projektų vadovo pareigų atleistas jo paties prašymu be darbo ilgai neužsibuvo – tokiam puikiam specialistui nereikėjo net Darbo biržoje įsiregistruoti. Nepaisant bendrovės „Busturas" liūdnos situacijos ir neseniai nurimusių kalbų dėl darbuotojų atlyginimų „karpymo", čia ėmė ir atsirado laisva darbo vieta buvusiam valdininkui.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybėje posėdžiavęs UAB „Busturas" generalinis direktorius Vilius Laužikas, atsiliepęs mobiliuoju telefonu, nebuvo labai kalbus po to, kai iš žurnalistės lūpų išgirdo G. Mikučiausko pavardę. Bendrovės vadovas pažadėjo rasti laiko grįžęs į darbą. V. Laužiko atsakymų sulaukėme tik kitądien.

„Gintautas Mikučiauskas pradėjo darbą UAB „Busturas" nuo š. m. gegužės 7 d. specialisto investicijoms pareigose. Pagrindinės jo funkcijos bus struktūrinių fondų paramos paieška keleiviniam transportui bei elektroninio bilieto projektas, t. y., dalyvavimas darbo grupėje, kurios tikslas – paruošti e-bilieto koncepciją Šiaulių miestui. Manau, kad abiem šioms funkcijoms vykdyti jis yra pakankamai kompetentingas", - teigiamai apie naują darbuotoją atsiliepė V. Laužikas. Anot jo, G. Mikučiauskas kol kas pagal Darbo kodekso reikalavimus priimtas trijų mėnesių bandomajam laikotarpiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jam baigiantis, galėsime vertinti sugebėjimus konkrečiau", - paklaustas, į kokias asmenines bei profesines G. Mikučiausko savybes buvo atsižvelgta priimant jį į darbą, atsakė V. Laužikas.

Naują darbą vadina nusileidimu

„Nesakyčiau, kad tai šuolis, tai greičiau nusileidimas, bet kadangi čia buvo apšnekėta, kad jau elektroninį bilietą Šiauliuose turėti, nes Vilnius, Kaunas Klaipėda jau turi. Tas projektas yra su informatika, o mano specialybė yra prie informatikos, tai pašnekėjau..." - apie pokalbį su bendrovės „Busturas" generaliniu direktoriumi Viliu Laužiku atsiliepė G. Mikučiauskas (kalba netaisyta, - aut. past.). Savo sprendimą išeiti iš Savivaldybės jis motyvuoja naujais iššūkiais.

„Pasiūlė. Tema įdomi. Man kaip specialistui šiek tiek įdomus dalykas yra. Nauji iššūkiai. O kodėl nepabandžius? Pats, kaip šiaulietis, kaip gyventojas, manau, kad jis (elektroninis bilietas, - aut. past.) tikrai yra reikalingas", - dėstė G. Mikučiauskas. Jis pripažino, jog bendrovėje „Busturas" uždirbs kur kas mažiau nei Savivaldybėje. Pasak G. Mikučiausko, jam naujas iššūkis pasirodęs vertesnis už pinigus.

REKLAMA

Išgarsėjo per skandalingąjį konkursą

Dar 2009-ųjų gegužės mėnesį Šiaulių miesto savivaldybė, prisidengdama kario žūtimi, surengė skandalingai pasibaigusį konkursą, kurį organizavo tuometinis Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas G. Mikučiauskas, deleguotas partijos Tvarka ir teisingumas. Už tai, kad užlygintų kelių hektarų plote žiojėjančius kelių metrų gylio šulinius, viename iš kurių žuvo naktį gaisrą gesinęs ir įkritęs karys, konkurso nugalėtojui Savivaldybė pasiūlė nusigriauti sovietų kariškių paliktus statinius ir parduoti medžiagas.

Konkurso nugalėtoja paskelbta bendrovė iš Akmenės rajono „Vaidva“, pasiūliusi Savivaldybei sumokėti 12 tūkstančių litų. Jau tada imta skaičiuoti, kad pelnai iš parduoto turto gali būti skaičiuojami šimtais tūkstančių litų. Sumos ėmė aiškėti, kai Šiaulių apygardos prokuratūra ėmėsi ginti viešąjį interesą.

REKLAMA

Motyvuodama prašymą panaikinti Savivaldybės sprendimus, o sutartį su „Vaidva“ pripažinti niekine, Šiaulių apygardos prokuratūra teigė, kad konkurso sąlygos buvo neaiškios ir neskaidrios. Lietuvos apeliacinis teismas pripažino, kad buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas ir panaikino visus Savivaldybės sprendimus, o su „Vaidva“ sudarytą sutartį pripažino niekine.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors konkurso nugalėtoja jau buvo spėjusi nugriauti sovietinių kariškių statinius ir pelningai parduoti medžiagas: gruntą, smėlį ir žvirgždą, tačiau teismai neįpareigojo įmonės atkurti nugriautus statinius ar bent jau atlyginti Savivaldybės patirtus nuostolius. Nepareikalauta atsakomybės ir iš Savivaldybės valdininkų, suorganizavusių neteisėtu pripažintą konkursą.

REKLAMA

Kilus skandalui „tvarkiečiai“ atšaukė G. Mikučiauską iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų. Oficialiai pranešta, esą jis prarado bendrapartiečių pasitikėjimą.

Tačiau daug kas nustebo, kai netrukus po skandalo G. Mikučiauskas vėl grįžo į Savivaldybę darbuotis Investicijų ir miesto plėtros skyriuje (administravo ES fondų finansuojamus projektus). Ir dirbdamas šiose pareigose G. Mikučiauskas sulaukė kritikos strėlių.

Asta VOLKOVAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų