Susidūrusi su galimai neblaiviais medikais, Ieva pasakoja, kad nusprendė daugiau nebetylėti. Be to, moteris teigia, kad vienas iš personalo darbuotojų jau buvo ir anksčiau pasižymėjęs silpnybe alkoholiui.
Širvintų rajone gyvenanti Ieva Mykolaitienė tv3.lt naujienų portalui pasakojo, kad šių metų rugpjūčio 22 dieną, apie 19 valandą, net ir negalėjo patikėti, su kuo teks susidurti vyrui patyrus kojos traumą. Atvykus į miesto ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių, šeimą pasitiko neblaivūs tą vakarą budėję medikai.
„Nuvykome į Lazdynų skubiosios pagalbos skyrių, tačiau pasakė, kad reikės palaukti apie 5 valandas. Nusprendėme, kad geriau važiuosime atgal į Širvintas. Atvažiavus į Širvintų priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių iškart pasirodė tam tikri keistumai, įtarimai.
Mus priėmė slaugytoja, liepė laukti. Visgi, priėjus slaugytojai pajaučiau alkoholio kvapą, tačiau kol kas to dar nesureikšminau, kadangi galvojau, kad tai gali būti ir dezinfekcinio skysčio kvapas ar kas kita. Prieš eidamas pas gydytoją į kabinetą mano vyras užsuko į tualetą, kuriame pastebėjo šiukšlinėse besimėtančią tuščią alkoholio tarą“, – pradeda pasakoti Ieva.
Vėliau, Ievos vyrui užėjus į gydytojo kabinetą, prasidėjo visa kita virtinė nesklandumų. Pakvietęs pacientą, tą vakarą budėjęs gydytojas apžiūrėjo koją, liepė pasidaryti kojos rentgeno nuotrauką. Būtent tai šeima ir padarė:
„Gavus nuotrauką vyras vėl užėjo į kabinetą pas gydytoją. Jis klausė, norėjo sužinoti, kas gi nutiko kojai, o gydytojas tik žiūri į kompiuterį ir nieko negali pasakyti. Tik mykė, kažką užsiminė apie raiščius, galiausiai visai nieko daugiau ir nepaaiškino.
Be to, gydytojas rašė išrašą apie 20 minučių, kuriame vis taisė ir taisė sakinius, tačiau galiausiai išrašas buvo paduotas neįskaitomas, su klaidomis ir nekokybiškai atspausdintas, nieko jame nesimatė.Paprašėme naujo išrašo, kadangi norėjome vykti į kitą ligoninę, nes šioje visi akivaizdžiai buvo girti, o vyro koja buvo ne juokais ištinusi.
Gydytojas neišrašė nei vaistų, nei paskyrė gydymo. Liepė pagulėti ir praeis. Paprašius naujo išrašo, sulaukiau klausimo, o kuo jis blogas, viskas jame matosi, kas man jame neaišku. Liepė išsitraukti jį iš sveikatos portalo patiems, nes kitu atveju už naują teks susimokėti. Pasiūliau sesutei pačiai perskaityti išrašą, jeigu jis, anot jos, yra įskaitomas, o kadangi ji pati nieko nematė kas yra jame parašyta, taip juos ir palikome.“
Kreipėsi pagalbos į policiją
Nesulaukę tinkamos pagalbos, o ir susidūrę su galimai neblaiviais gydymo įstaigos darbuotojais, šeima išvyko į Ukmergės ligoninę, kur vėl Ievos vyrui buvo atliktas rentgenas, paskirtas tinkamas gydymas ir nedarbingumas, kurio Širvintų ligoninėje jie taip pat nesulaukė.
Grįžusi namo, apie 22 valandą, moteris nusprendė paskambinti „112” ir iškviesti policiją. Anot Ievos, tai nėra pirmasis kartas, kuomet Širvintų ligoninėje gydytojai yra aptinkami darbo metu neblaivūs.
„Paskambinau policijai, pranešiau situaciją apie įvykį, tačiau iš jų nesulaukiau jokios žinios, kas vyko toliau, nors turiu ROI kodą.
Neoficialiais duomenimis, kas iš pažįstamų dirba, žinau, kad iš tiesų policija atvyko, vienas iš gydytojų įpūtė virš 2 promilių, tačiau kaip suprantu, viskas yra slepiama, nes toks skandalas miesto valdžiai prieš rinkimus yra nepatogus. Eilinį kartą viską norima užglaistyti“, – piktinasi Širvintų rajone gyvenanti skaitytoja.
Pasiteiravus, ar apžiūros metu nebuvo daugiau laukiančių kitų pacientų, Ieva patvirtino, jog apie 19 valandą Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje tuo metu jie buvo vieni kartu su vyru ir dviem mažamečiais vaikais. Įtarumą moteriai kėlė ir įstaigos darbuotojų nenoras bendrauti:
„Vengė kalbėti ilgais sakiniais. Kuomet atvykome, sesutė net nepasisveikino, pasakiau „Sveiki“, o ji tylėdama stovėjo, žiūrėjo į mane ir po pusės minutės tylos tarė: „Prašom, kalbėkite.“ Nieko daugiau nepaklausė, vengė kalbų, viskas vyko labai lėtai.
Gerai, kad šįkart nebuvo nieko rimto, tačiau aš auginu du vaikus. Neduok Dieve, kažkas staigiai įvyktų, reikėtų viską čia pat ir dabar sutvarkyti. Tokioje būsenoje jie nieko negalėtų padaryti. Kas nutiktų, jeigu atvežčiau springstantį vaiką, o jie girti? Atrodė, kad jie visai nesigaudo, kas vyksta.
Beje, sėdint prie gydytojo kabineto, nugirdau ir seselių pokalbį kabinete. Kadangi tuo metu buvo kiek po 19 valandos, girdėjau, kaip tarėsi, kad viena nueis į parduotuvę ir „paims“, o kita sutiko ir pasiūlė ryt nuėmusi pinigų atiduoti skolą.
Nors bendravo savo kambarėlyje, tačiau viskas puikiai girdėjosi dėl atidarytų durų. Žinoma, nepasakė aiškiai, kad eis pirkti alkoholio, tačiau iš tokio pokalbio tikrai buvo galima suprasti apie ką eina kalba.
Širvintų ligoninėje mums tenka apsilankyti ne vieną kartą, kadangi esame šio rajono gyventojai. Tą vakarą buvau be galo pikta, nes reikėjo ne tik rūpintis vyru, tačiau ir iš paskos savęs kartu tampytis po ligonines vaikus. Be to, vienas iš gydytojų, kuris tą vakarą budėjo ir akivaizdžiai buvo neblaivus, jau buvo atleistas už tas pačias bėdas. Kam tuomet reikia mokėti mokesčius mums už tokią pagalbą, kurios negalime gauti?“
Nustatytas 1,13 ir 2,08 girtumas
Pasiteiravus, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ar buvo gautas pranešimas apie tokį įvykį paaiškėjo, kad su situacija policija yra susipažinusi.
„2022 m. rugpjūčio 22 d. apie 22 val. buvo gautas pranešimas apie tai, kad pranešėjai lankantis ligoninės priimamajame apie 19:30 val. pastebėjo galimai neblaivius ligoninės personalo darbuotojus. Pareigūnams atvykus į VšĮ „Širvintų ligoninė“ priėmimo-skubios pagalbos skyrių buvo patikrinti pamainoje dirbusių darbuotojų blaivumai.
Keliems iš jų buvo nustatytas 1,13 prom. ir 2,08 prom. neblaivumas. Apie patikrinimo rezultatus informaciją sprendimui priimti buvo iš karto perduota darbdaviui – VšĮ „Širvintų ligoninės“ laikinai vykdančiam direktoriaus funkcijas Dainiui Bučui“, – teigia Vilniaus apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.
Ligoninė tikina, kad skundų dėl medicininių paslaugų negavo
Paprašius pakomentuoti susiklosčiusią situaciją, VšĮ „Širvintų ligoninės“ administracija pateikė savo įvykio versiją.
„Labai nemaloni situacija. Išnagrinėjus Jūsų pateiktą informaciją apie Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus darbą jūsų minimu laiku, apie 19 val., manome, kad informacija neteisinga, nes skyriaus personalas paslaugas suteikė ne vienam pacientui ir skundų dėl medicininių paslaugų atlikimo negavome.
Dėl gydytojų rašto atsiprašome. Tuščią tarą, manome, galėjo išmesti ir pacientai“, – sakė VšĮ „Širvintų ligoninės“ administracijos atstovai.