Ką tik pasirodė Lietuvos muzikų sąjungos išleistas unikalus leidinys, iškalbingai pavadintas “Skambančia knyga”. Pirmą kartą pavartota forma, jungianti muziką su žodžiu, skirta ir skaityti - Vytauto Antano Dambravos esė “Septyni žodžiai”, ir klausyti - kompaktinė plokštelė Josepho Haydno “Septyni paskutiniai mūsų Išganytojo žodžiai ant kryžiaus”, atliekami Valstybinio Vilniaus kvarteto.
2003 m. balandžio 16 d. (trečiadienį) 18 val. Lietuvos Taikomosios dailės muziejaus Senojo arsenalo rūmuose (Arsenalo g. 3A) įvyks šios skambančios knygos pristatymas. Jame dalyvaus Jo Ekscelencija ambasadorius Ispanijos Karalystėje Vytautas Antanas Dambrava, Vilniaus valstybinis kvartetas. Vakarą ves Audronė Nekrošienė.
1785 m. Josephas Haydnas gavo iš Ispanijos laišką, kuriame Kadiso katedros kardinolas prašė parašyti muziką Didžiojo penktadienio bažnytinei liturgijai. Kūrinyje turėjo būti septynios dalys, atliekamos pakaitomis su priešmirtinius Kristaus priesakus aiškinančio ir skelbiančio vyskupo pamokslu. Muzika turėjo sustiprinti kiekvieno iš septynių “žodžių” emocinį poveikį. Taip atsirado J. Haydno kūrinys - septynios sonatos (Adagio) su įžanga ir pabaiga. Pirmą kartą Kadiso katedroje atliktas 1876 m., kūrinys nepaprastai greitai išpopuliarėjo ir šiandien prieš Velykas skamba visame pasaulyje. Valstybinis Vilniaus kvartetas jau ne vieną dešimtmetį prieš Velykas griežiantis “Septynis žodžius” ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse, šiais metais įrašė garsųjį kūrinį. Tačiau septynios lėtos dalys (Adagio) prašyte prašėsi aiškinamojo liturgijos žodžio ir kompaktinės plokštelės.
J. E. ambasadorius Ispanijos Karalystėje Vytautas Antanas Dambrava esė “Septyni žodžiai” sukūrė religinei Venesuelos radijo programai, vėliau kūrinys buvo išleistas atskira knygele, kuri sulaukė net trijų leidimų ispanų kalba. “Septyni žodžiai” - tai meditacinio pobūdžio apmąstymai apie septynis Kristaus žodžius baigiant žemiškąją misiją. Dr. V. A. Dambravos apmąstymų teologija nėra mokslinė - ji iš tikinčios širdies ištryškusi, dėl to tokia gyva, sminganti į skaitytojų širdis. Esė fragmentus kompaktinėje plokštelėje skaito pats autorius.
Leidėjų išmonės dėka muzika ir žodis surado naują išraiškos formą, priartinančią Didžiojo penktadienio liturgiją prie kiekvieno iš mūsų. Didžiosios savaitės trečiadienį Lietuvos Taikomosios dailės muziejaus Senojo arsenalo rūmuose įvyks naujojo leidinio pristatymas. Dalyvaus specialiai į renginį iš Ispanijos atvykstantis V. A. Dambrava ir Valstybinis Vilniaus kvartetas.