• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaitytojo naujiena: jei nesame avių banda, sekmadienį eikime balsuoti

Ar teisūs politikai, raginantys ignoruoti referendumą dėl žemės?

Artėjant birželio 29-ąjai –dienai, kai vyks privalomasis refrendumas, kuriuo siekiama uždrausti parduoti žemę užsieniečiams ir sumažinti reikalavimus, keliamus norintiems inicijuoti referendumus ateityje, Lietuva pasidalino į dvi stovyklas.

Artėjant birželio 29-ąjai –dienai, kai vyks privalomasis refrendumas, kuriuo siekiama uždrausti parduoti žemę užsieniečiams ir sumažinti reikalavimus, keliamus norintiems inicijuoti referendumus ateityje, Lietuva pasidalino į dvi stovyklas.

REKLAMA

Sunku pasakyti, kokio kiekviena iš jų dydžio, bet takoskyra akivaizdi. Referendumo iniciatoriai nepailsdami aiškina, kodėl sekmadienį reikia ateiti pareikšti savo nuomonę, o priešininkai, pavyzdžiui, konservatoriai (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, TS-LKD) net nutarimą priėmė, kuriame skelbia nepritariantys referendumui, nes jis esąs antikonstitucinis. „TS-LKD partija ragina savo narius ir visus Lietuvos žmones nedalyvauti birželio 29 d. referendume“, – rašoma išplatintame pranešime.

Nepritarimą referendumui, kurio savo parašais reikalavo daugiau kaip 300 tūkst. Lietuvos piliečių, yra išsakę ir kitų partijų, tarp jų ir valdančiųjų atstovai. Tačiau abejingi, atrodo, nelieka ir eiliniai piliečiai. Naujienų portalas balsas.lt gavo skaitytojos Aldonos S. laišką, kuriame ji dalijasi mintimis apie tai, kodėl referendume reikia dalyvauti.

REKLAMA
REKLAMA

Skaitytoja Aldona: parodykim, kad nesame avių banda

Taigi, mielieji, nori politikai to ar nenori, orai referendumai palankūs. Na, pasakykite, kas tokiu oru norės lėkti į mūsų gintarinį pajūrį? Druskininkuose – panašu. Sodyboje Molėtuose ar Ignalinoje tokiu oru taip pat nelabai yra ką veikti. Pas senelius, dar vis laikančius kaime kokią karvutę ar ožkytę šieno grėbti irgi nėra prasmės važiuoti – koks šienas, kai pievose balos telkšo?

REKLAMA

Žinoma, dalis tautiečių išlėks Petriukų ir Poviliukų sveikinti, kiti – prie kokios Adrijos jūros ar dar kur nors, bet tikrai ne visi.

Todėl visiems kitiems dalyvauti nemokamoje atrakcijoje kodiniu pavadinimu „referendumas” – pats tas. Pavyzdžiui, kodėl nesutarus su artimaisiais ar draugais, kad iš pradžių nueinat atlikti pilietinės pareigos (primenu, referendumas privalomasis ir daugiau kaip 300 tūkst. mūsų tautiečių savo parašais patvirtino, kad jo reikia), o tada – į kokią nors parodą ar kavinę skaniai papietauti? Ir darbas būtų padarytas, ir pramoga…

REKLAMA
REKLAMA

O jei kalbėtume rimtai, mano manymu, kas tik gali, būtinai turėtų eiti. Kodėl? Pirmiausia todėl, kad tie patys 300 tūkst. mūsų tautiečių, padėjusių savo parašus, turbūt tikrai ateis. Antra – todėl, kad neateidami mes parodytume, kad mums visai tas pats, kas vyksta Lietuvoje, o jei taip – tik patvirtintume, kad leidžiame valdžiai daryti absoliučiai viską, kas jai šaus š galvą… Trečia – todėl, kad jei jums jau ir grąžino tėvų ar senelių kadaise turėtą žemės lopinėlį, būrelis žmogelių vis dar laukia savojo gabalėlio ar bent kiek padoresnės kompensacijos už jį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tik nesakykite man, kad tie tebelaukiantys – patys kalti, nes laiku „popierių” nesutvarkė. Anaiptol. Ir nesvarbu, kad kaime daugelis jau tikriausiai atsiėmė, o miestuose, kaip visai neseniai patys valdžios žmonės paskelbė, dar apie 15 proc. Laukia… Ir ne mūsų bendrapiliečių išrankumas čia kaltas. Savivaldybės jau ne vienus metus verkšlena, kad biudžete pinigų sklypams projektuoti nėra ir kad žemės, kurią būtų galima grąžinti, ar kur vietoj negrąžintinos kitą gabalėlį atmatuoti, nėra. Susitaikė žmogeliai su tuo – akcijų laukė. Bet baigėsi akcijos. Kitos bent kiek vertos dėmesio galimybės irgi išseko, tad prieš kelis metus valdžia pasiūlė – imkit pinigus. Atrodo, puiku: norėsi – pats sklypelį nusipirksi, norėsi – juodai dienai ar „pakasynoms” pasidėsi.

REKLAMA

Bet pasižiūrėjau į kainas ir žado netekau. Onutė, kuriai sklypą N miestelyje už puskilometrio nuo ežero valdžia prieš krizę atmatavo, jį šiemet už 70 ar 80 tūkst. Pardavė. O Sigutei, kuri vis dar laukia, nes tąkart suprojektuotų sklypų pritrūko, tam pačiam miestely už tokį patį senelių turėtą žemės lopinėlį ne tik netoli ežero nesiūlo – valdžia suskaičiavo, kad jai priklauso tik vargani 7 ar 8 tūkst. Ir dar, sako, tuos pinigėlius ne iš karto, o per kelis metus „trupins”. Tai kas iš jų liks, kai palūkanos banke beveik nulinės, o nusipirkti už juos gali nebent pagyvenusį automobiliuką? Na, pagrabui tiek užteks, bet kur teisybė? Štai todėl ir sakau, kad reikia eiti į referendumą. Kad jis įvyktų.

REKLAMA

Nežinau ir nenoriu žinoti, kodėl jie taip nenori to referendumo – ir tie, kurie valdžioj, ir tie, kurie opozicijoj. Svarbiausia – parodykim vieną kartą mūsų pačių išrinktiesiems, kad mes ne avių banda, o kaip balsuosime – kiekvieno iš mūsų, kaip sakoma, asmeninis reikalas. Beje, tik nesakykite, kad nėjote balsuoti per rinkimus ir todėl neatsakote už tų išrinktųjų sprendimus – atsakome visi, ir tie, kurie ėjo, ir tie, kurie ant sofutės sėdėdami teisę rinkti kitiems perleido.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikai prieš. Prieš ką?

Balsas.lt jau rašė, kad nemažai politikų pasisako prieš referendumą dėl to, kad jis esą yra antikonstitucinis ir prieštarauja tarptautiniams įsipareigojimams, kuriuos Lietuva prisiėmė stodama į Europos Sąjungą.

Jei piliečiai birželio 29 dieną referendumą tartų „taip”, tektų keisti net tris (9, 47 ir 147) Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsnius.

Būtent 9-ajame straipsnyje kalbama apie referendumą: „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu. Įstatymo nustatytais atvejais referendumą skelbia Seimas. Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 300 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę. Referendumo skelbimo ir vykdymo tvarką nustato įstatymas“.

REKLAMA

O štai ką sako 28 straipsnis: „Įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių.“

Tad ar gindami Konstituciją ir ragindami piliečius nedalyvauti privalomajame referendume, kai kurie politikai patys neragina žmonių pasielgti antikonstituciškai?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų