Kiekvieną dieną keliaudami į bibliotekas ir knygynus nesusimąstome, jog mūsų ieškoma knyga galbūt guli kieno nors knygų lentynoje visų užmiršta ir pasmerkta vienatvei. O kartais būna taip, jog visos knygos namuose jau perskaitytos, visos draugų knygos jau pasiskolintos, artimiausioje bibliotekoje nebėra nieko, kas patrauktų dėmesį, o naujos knygos per brangios. O jeigu dalinimasis knygomis būtų visuotinas? Jeigu tai, kas nebeįdomu ir nebereikalinga vienam, taptų malonia dovana kitam?
Būtent tai ir siūlo Keliaujančios knygos akcija. Tai iniciatyva, skatinanti skaitymą, ekologinį sąmoningumą bei dalinimąsi. Idėja perskaitytą knygą perduoti kitam skaitytojui kilo amerikiečiui Ronui Honbakeriui, kuris siekia visą pasaulį paversti savotiška biblioteka. Pasak jo, keliaujančios knygos tarsi pradeda savo naują, savarankišką gyvenimą.
Keliaujančios knygos akcija laisva ir visuotinė, tad joje dalyvauti gali visi: ir turintys perskaitytų knygų, ir norintys jas skaityti. Tvarka paprasta – nusprendus paleisti knygą į kelionę ji aplenkiama informaciniu lapeliu ir:
a) perduodama skaityti draugui, mamai, broliui ar pan.;
b) paliekama viešoje vietoje (parke ant suolelio, autobusų stotelėje, ant mokyklos/universiteto palangės, troleibuse, kavinėje ir t.t.), kur ją galėtų rasti kitas būsimas skaitytojas;
c) perduodama į kitas rankas įvairiausiais ir originaliausiais būdais.
Mes niekuomet nežinome, kur mūsų knyga nukeliaus, bet juk kelionę pradėti verta.