„Prezidentūra nori išsakyti savo prioritetinį dėmesį regionų plėtrai, bet, turbūt, steigiant vieną naują instituciją reikėtų galvoti apie tai, kokių institucijų yra atsisakoma, tam, kad valstybės tarnybos išlaikymo kaštai neišaugtų“, – ketvirtadienį parlamente žurnalistams kalbėjo G. Skaistė.
„Diskutuoti dėl atskirų ministerijų pavadinimų tikrai galima, tačiau reikia matyti bendrą paveikslą, kad jeigu kažką naujo steigiame, turėtume siūlyti kokių ministerijų galėtume atsisakyti arba kurias optimizuoti, išskaidyt“, – pažymėjo ji.
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasiūlė steigti naują ministeriją, kuri iš Vidaus reikalų ministerijos (VRM) perimtų regionų politikos formavimo atsakomybę ir prisidėtų prie tarybų ir savivaldos savarankiškumo didinimo. Anot jo, tokia ministerija taip pat galėtų perimti funkcijas iš kitų ministerijų, kurios leistų jai vykdyti regionų lūkesčius atitinkančią nacionalinę politiką.
Šalies vadovas taip pat užsiminė, kad nors ankstesni bandymai po šalį paskirstyti ministerijas nepavyko, tai nepaneigia pačios idėjos poreikio. G. Nausėda teigė, kad šiuo metu matoma institucijų centralizacija – tai „senojo politinio režimo palikimas“, kai turėtų būti veikiama horizontaliai.
Vis tik Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad yra efektyvesnių būdų stiprinti regioninę politikę bei savivaldą.
Praėjusį ketvirtadienį Eltos organizuotų debatų Seimo rinkimams metu, galimybę įkurti Regionų ministeriją tarp siūlymų taip pat įvardijo Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus.
„Mes netgi siūlome įkurti Regionų ministeriją, perkeliant Energetikos į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, tai išspręstų visus klausimus“, – debatų metu siūlė J. Pinskus.