• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga (ES) skaičiuoja, kad dėl kontrabandos per išorinę Rytų sieną kiekvienais metais prarandama apie 10 mlrd. eurų. Dėl to bendrija imsis naujų priemonių kovoje su kontrabanda per Rytų sieną. Viena iš tokių priemonių - laipsniškas ES ir kitoje pusėje sienos esančių valstybių akcizo suvienodinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Specialios priemonės numatytos Rytų sienos apsaugos planuose, kurie turėtų būti patvirtinti birželį.

REKLAMA

„ES mastu vertinama, kad dėl kontrabandos ir padirbtų cigarečių patekimo į ES rinką kasmet prarandama apie 10 mlrd. eurų. Tai yra pakankamai reikšminga suma ir, be abejo, dėl to smarkiai akcentuoju dėmesį į Rytų pasienio problematiką, nes šioje ES dalyje yra daugiausiai rizikų, o veiksmų planas ir yra nukreiptas tam, kad būtų taikomos pakankamai konkrečios priemonės, mažinančios kontrabandos mastus“, - ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė Lietuvoje viešintis Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta, atsakingas už mokesčius ir muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu.

REKLAMA
REKLAMA

A. Šemeta akcentavo bendras įvairių šalių operacijas pasienyje, kurias ketinama suintensyvinti. Dėmesys turi būti skiriamas ir infrastruktūros plėtrai. Čia kalbama apie skenerių įdiegimą. ES valstybės narės raginamos keistis informacija tarp įvairių pasienyje veikiančių tarnybų, šalims narėms siūloma suvienodinti sankcijas, kad jų lygis laipsniškai suartėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Efektyvios sankcijos yra viena iš priemonių, kuri leidžia atgrasyti kontrabandininkus nuo veiklos", - teigė A. Šemeta.

Pasak eurokomisaro, Rytų sienos apsaugos planas numato ir derybas su valstybėmis, esančiomis kitoje pusėje sienos, dėl laipsniško jų akcizo politikos artinimo ES politikai. Šiuo metu akcizų skirtumai yra gana dideli ir tai, anot A. Šemetos, yra vienas iš veiksnių, skatinančių kontrabandą.

„Mūsų nuomone, atsižvelgiant į tai, kad daugelis valstybių, kurios yra prie rytinės ES sienos, siekia artimesnio bendradarbiavimo su ES. Be abejo, tas artimesnis bendradarbiavimas galėtų apimti ir mokesčių politikos klausimus, ir, konkrečiai, akcizų klausimus“, - kalbėjo Europos Komisijos narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų