VRM pranešė, kad siūlo Vyriausybei ekstremaliosios situacijos operacijų vadovu skirti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorių Joną Milių.
Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, anot VRM, nurodyta pakartotinai kreiptis į Europos Komisiją (EK) dėl finansavimo galimybių žvėrių migraciją stabdančios sienos įrengimui prie sienos su Baltarusija. Manoma, kad būtent iš šios šalies migruodami šernai į Lietuvą pernešė agresyvaus afrikinio kiaulių maro užkratą.
Apie galimybę pasienyje įrengti nuo gyvūnų saugančią tvorą buvo kalbama dar pernai, tačiau EK atmetė brangiausią Lietuvos pasiūlytą projektą. Skaičiuota, kad šernų judėjimą turinti sustabdyti tvora su Baltarusija kainuotų apie 10 mln. eurų (34,5 mln. litų).
Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisija taip pat siūlo skubių priemonių planą. Pagal šį planą Aplinkos ministerija būtų įpareigota uždrausti įrengti laukinių gyvūnų masinimo vietas apie 10 kilometrų nuo sienos su Baltarusija, patvirtinti tikslines medžiotojų grupes, leisti joms naudoti papildomus įrankius ir priemones.
Taip pat siūloma įsigyti ir užkrėstuose medžioklės plotuose įrengti gaudykles šernams. Aplinkos, Ūkio ir Žemės ūkio ministerijos įpareigotos Finansų ministerijai pateikti sąmatas už įsigyjamas gaudykles, taip pat už mobilią užkrėstų šernų deginimo įrangą, pašarus šernų masinimui į gaudykles bei medžiotojų premijas už sumedžiotus šernus.
Šalies teritorijoje, nepatenkančioje į grėsmės zoną, šernų populiacija būtų mažinama nurodant medžioklės plotų naudotojams privalomą sumedžiotinų šernų skaičių.
Aplinkos ministerija įpareigota parengti skubų šernų populiacijos mažinimo planą, siekiant sumažinti šernų populiaciją Lietuvoje iki 10 proc. nuo jų dabartinio skaičiaus.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.