• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politikai tarpusavyje vėl lenktyniauja, kas parodys tariamą ar tikrą susirūpinimą pensininkais. Naujausias tokių lenktynių pavyzdys – „vienkartinė periodinė“ išmoka, kuri galėtų būti mokama visiems senatvės pensininkams.

Politikai tarpusavyje vėl lenktyniauja, kas parodys tariamą ar tikrą susirūpinimą pensininkais. Naujausias tokių lenktynių pavyzdys – „vienkartinė periodinė“ išmoka, kuri galėtų būti mokama visiems senatvės pensininkams.

REKLAMA

Tai numatantį Periodinės solidarumo išmokos išmokėjimo įstatymo projektą registravo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narės Rimantė Šalaševičiūtė ir Aušrinė Norkienė.

Dydis priklausytų nuo stažo

Numatoma, kad tokia nauja išmoka galėtų būti mokama turintiems minimalųjį (15 metų) pensijų socialinio draudimo stažą ir kuriems mokamos senatvės pensijos.

Seimo narės siūlo, kad naujos periodinės išmokos dydis sudaryti senatvės pensijos bendrosios dalies dydį.

Pagal dabar galiojantį įstatymą, senatvės pensijos bendrosios dalies dydis nustatomas pagal bazinės pensijos dydį, atsižvelgiant į asmens įgyto stažo ir būtinojo stažo santykį.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu bazinės pensijos dydis yra 215,09 euro, o būtinasis stažas – 32,5 metų.

Taigi, jei žmogaus stažas yra 15 metų, jam būtų išmokėta 99,27 euro nauja išmoka (215,09x15/32,5). Jeigu žmogus sukaupęs 32,5 metų stažą, jam būtų mokama 215,09 euro išmoka (215,09x15/32,5).

REKLAMA

Naujo įstatymo projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad jo įgyvendinimas pareikalaus apie 200 mln. eurų biudžeto lėšų per pirmuosius galiojimo metus, kitais metais lėšų poreikis gali keistis (jis didės, nes kasmet yra indeksuojama bazinė pensija).

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 609 tūkst. gyventojų, gaunančių senatvės pensijas. Taigi, kiekvienam iš jų tektų vidutiniškai po 328 eurus naujos išmokos.

REKLAMA
REKLAMA

Turėtų didinti mokesčius

Lietuvos biudžeto pajamas sudaro gyventojų ir verslo sumokami mokesčiai. Taigi, norint įvesti naują išmoką tektų juos didinti.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais buvo surinkta 31,76 mln. eurų, rodo „Regitros“ duomenys. Vadinasi, norint mokėti naujas išmokas tokio mokesčio reikėtų surinkti bene septynis kartus daugiau.

Projekto aiškinamajame rašte atkreipiamas dėmesys, kad sprendžiant iš tarptautinių organizacijų pastebėjimų, Lietuvoje pensijos yra gana mažos, palyginti su kitomis išsivysčiusiomis šalimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, pastaruoju metu itin išaugusias prekių ir paslaugų kainas labiausiai jaučia mažiausias fiksuotas pajamas gaunantys gyventojai – tarp jų ir pensininkai.

„Projekto tikslas – užtikrinti, kad periodiškai kartą metuose išmokama vienkartinė išmoka suteiktų senatvės pensininkams ne tik itin svarbią finansinę paramą, bet ir dar labiau sutvirtintų solidarumo – vienybės, besiremiančios ir pasireiškiančios bendrais interesais ir tikslais – principą“, – nurodoma rašte.

Projekte numatoma, kad naujos išmokos būtų mokamos kiekvienų metų lapkritį. Jeigu įstatymas būtų priimtas, jis įsigaliotų 2023 m. sausio 1 d.

Vyriausybė planuoja, kad nuo birželio 1 d. bus papildomai didinamos dabartinės pensijos.

O kaip nekibti? Žmogus visą gyvenimą kažkuo kitu vertėsi arba visai nedirbo mokesčių nemokėjo tai ko dabar nori. Pensijos dydis ir kitos senatvės išmokos būtinai turi priklausyti nuo stažo. Mano kaimynė niekur visą gyvenimą nedirbo o vaikščiojo auksais
šilkais padidabinusi. Spekuliantai o dabar nori gauti vienodą pensiją xu žmonėmis atidirbusais virš ,,40 m tai neteisinga






kokie gudručiai.Papildomas išmokas ruošiasi mokėti lapkričio mėn.,tai reiškia,kad tie kurie gauna kompensacijas už šildymą,jų jau nebegaus (kompensacijų),nes žmogaus pajamos bus jau padidėjusios. Jei nori tuos pinigėlius mokėti,tai kodėl jų neišmokėjus pavasarį???
Labai teisingas siūlymas nes pensininkai tikrai sunkiai gyvena. Gal reikėtų valdžiai pagalvoti apie kitų išlaidų mažinimą tada pagaliau ir pensininkams gal užtektų pinigų. Žmonės pradirbę visą gyvenimą dabar turi skursti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų