Pagal šį projektą į tų, kurie gali keltis nemokamai, sąrašus įtraukiami neįgaliųjų vairuojami arba juos vežantys automobiliai, pažymėti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele. Šiais ženklais žymėti automobilius turi teisę sunkų neįgalumą turintys asmenys, taip pat tie, kuriems nustatyti specialieji poreikiai, socialinės globos įstaigos, kai joms priklausančiomis priemonėmis vežami neįgalieji, Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jo teritorinių skyrių darbuotojai, kai šiam centrui priklausančiomis transporto priemonėmis yra teikiamos techninės pagalbos priemonių pristatymo paslaugos neįgaliesiems.
Klaipėdos miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkas Vladas Alsys įsitikinęs, kad ši pataisa tikrai reikalinga, nes iki šiol kai kurie neįgalieji buvo diskriminuojami. Pavyzdžiui, nemokamai keltis į Neringą galėjo neįgaliojo vežimėliu judantis žmogus, kuriam nustatytas iki 25 proc. darbingumas. Tačiau kitas žmogus, turintis tokį pat darbingumo lygį, tarkim, dėl išsėtinės sklerozės, tokios teisės neturėjo, nes jo automobilyje neįrengtas rankinis valdymas, nepaisant to, kad išsėtine skleroze sergantis žmogus juda dviem ramentais ar vaikštyne. Vis dėlto, pasak V. Alsio, dabar atsiranda dar vienas diskriminacinis aspektas – nuo šiol nemokamai keltis galės neįgaliuosius lengvuoju automobiliu vežančios socialinės globos įstaigos, o nevyriausybinės neįgaliųjų organizacijos ne. „Kodėl taip yra? Juk mes vežame tuos pačius žmones“, – klausia Klaipėdos miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkas.
Neringos miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Liucija Olšauskienė sako, kad neįgaliesiems savo automobiliais atvažiuoti į Nidą labai brangu – kainuoja degalai, keltas, taip pat reikia mokėti ekologinį mokestį, susidaro didelė suma. Todėl retas kuris į Nidoje esantį Lietuvos neįgaliųjų draugijai priklausantį socialinės reabilitacijos centrą, kur vyksta įvairūs seminarai, kūrybinės ir poilsio stovyklos, atvažiuoja savo automobiliu. Dažniausiai juos atveža neįgaliųjų organizacijos. Projektas, leidžiantis didesnei grupei neįgaliųjų keltis į Neringą nemokamai, L. Olšauskienės manymu, yra labai teisingas. Juk šie žmonės dažniausiai sunkiai juda, todėl visuomeniniu transportu važiuoti tikrai negali.
Straipsnio autorė: Aurelija Babinskienė