„Vis dėlto Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras išplatina prevencinius informacinius pranešimus, kad neverta lipti ant to ledo, nes jis plonas pavojingas, bet tai tik informacinio pobūdžio pranešimas, jokios administracinės atsakomybės neužtraukia... Vis dėlto yra priemonės, kurios galėtų užtraukti tiems žvejams ar kitiems pramogautojams administracinės atsakomybės - juos reikėtų šiek tiek nubausti ar bent jau įspėt, tačiau šiai dienai nėra padaryta, bet tikėkimės situacija pagerės ateityje“, - sekmadienį Lietuvos radijui sakė A.Brencius, neatmetantis galimybės savivaldybei sudėlioti ženklus ant ledo, kad negalima ant jo lipti.
Pasak jo, Kuršių marias apžvalgius sraigtasparniu, įsitikinta, kad ledas yra plonas, daug properšų. „Sraigtasparnis, apžvalgęs Kuršių marias, raportavo, kad ledas yra nestabilus, didžiulė properšų nuo Nidos iki Klaipėdos, teis Kuršių marių viduriu“, - teigė A.Brencius.
Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklė numato draudimą žvejams būti Kuršių mariose ant ledo, kai jo būklė kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, susidarius plonai ledo dangai ar Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai paskelbus apie ledo būklę, kuri gali kelti pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai.
Nesilaikantiems draudimo Kuršių mariose žvejoti ant ledo, gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda nuo 7 eurų iki 57 eurų, be to numatytas ir žvejybos įrankių konfiskavimas. Tai numato Administracinių teisės pažeidimų kodeksas.
Kuršių mariose ties Nida ir Preila sekmadienį išgelbėti 75 žvejai, atsidūrę ant atskilusio ledo gabalų. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras informavo, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba ties Nida ir Preila išgelbėjo 27 asmenis, kurie buvo nugabenti į krantą, o Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento gelbėjimo tarnybos pareigūnai ties Nida krantą padėjo pasiekti dar 48 asmenims.