Siūloma griežtinti teisinę atsakomybę už didelės vertės svetimo turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu.
Tai numatantį Baudžiamojo kodekso 187 straipsnio pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Petras Luomanas.
Pagal projektą, siūloma bausti laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų tą, kuris „sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes“.
Pasak P. Luomano, projekto rengimą paskatino iš nukentėjusiųjų nuo gaisrų Lietuvos gyventojų gauta informacija apie turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu – padegant, kai šį nusikaltimą padarę asmenys gali išvengti realios laisvės atėmimo bausmės arba ta bausmė gali būti tik simboliška.
Šiuo metu Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta administracinė atsakomybė už tyčinį turto sunaikinimą ar sužalojimą, nepadariusį nukentėjusiajam žymios žalos. Baudžiamojo kodekso 187 straipsnyje numatyta baudžiamoji atsakomybė už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu – areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.
„Baudžiamojo kodekso 187 straipsnyje numatomas nusikalstamos veikos už svetimo turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu sugriežtinimas atliks prevencinę funkciją ir sumažins tokio pobūdžio nusikaltimų skaičių bei jais padaromos žalos dydį“, - mano P. Luomanas.
Eltos korespondentė Jadvyga Bieliavska