Daugelis sutinka, kad skanios kiaušinienės paslaptis – tinkama jos tekstūra, kuri turėtų būti lengva, puri ir kreminė, rašo tastingtable.com.
Tačiau jei jūsų kiaušinienė kepimo metu įgauna guminę tekstūrą, dažniausiai to priežastis yra labai paprasta – taip nutinka, kai į kiaušinienę pilama pieno.
Nors yra daugybė patarimų, kad į šį patiekalą reikėtų pilti pieną, tačiau tiesa ta, kad tai yra mitas. Iš tikrųjų pienas daro visiškai priešingą poveikį nei tikitės.
Pienas ne tik pakeičia kiaušinių skonį, bet ir suardo jų vientisumą, todėl tekstūra būna ne tokia, kokios norėtumėte.
Aukštos kokybės kiaušinienei būdingą sodrią, kreminę, purią tekstūrą iš esmės lemia pačių kiaušinių kokybė ir jų paruošimo būdas.
Tad kodėl į kiaušinienę nereikėtų pilti pieno?
Pienas ne tik praskiedžia kiaušinienę ir pakeičia jos skonį, bet ir padidina tikimybę, kad ją perkepsite.
Kaip paaiškino „HuffPost“, taip yra todėl, kad kuo skystesnė yra kepimui paruošta kiaušinienė, tuo greičiau ji iškepa.
Taigi, bet koks į kiaušinienę įpiltas skystis – įskaitant ne tik pieną, bet ir vandenį ar grietinėlę – gali lemti, kad kiaušinienę perkepsite, ji bus sausa ir įgaus nemalonią guminę konsistenciją.
Tai turi įtakos galutinio produkto konsistencijai, todėl galiausiai kiaušinienė būna guminės tekstūros ir daug sausesnė.
„Cook‘s Illustrated“ teigimu, vienintelis pieno produktas, kurį galima naudoti gaminant kiaušinienę, yra sviestas.
Tačiau kodėl būtent sviestas padeda išgauti purią kiaušinienės tekstūrą, jei kiti pieno produktai šį patiekalą tik sugadina?
Svieste esantys riebalai padeda kiaušinių baltymams išvengti per didelio išdžiūvimo, tai yra, kiaušinienė netampa guminė.
Taigi, užuot bandydami pasigaminti purią kiaušinienę įpildami į ją pieno, kitą kartą pabandykite įdėti daugiau riebalų – rezultatas jus maloniai nustebins.