Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) ir toliau išlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnų akiratyje. Teisėsaugininkams dabar kilę įtarimo dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba vykdant dar vieną viešąjį pirkimą.
Įtariamieji sulaikyti
STT Šiaulių valdybos pareigūnai įtaria, kad neskaidriai galėjo būti vykdomi kompiuterinės technikos priežiūros paslaugų ir profilaktinių darbų viešieji pirkimai.
Įtarimai galimu piktnaudžiavimu tarnyba šiame ikiteisminiame tyrime pareikšti ŠRATC Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo skyriaus vadovei 29 metų Giedrei Katkauskaitei. Ji sulaikyta dviem parom.
STT įtaria, kad už viešuosius pirkimus ŠRATC-e atsakinga G. Katkauskaitė, siekdama turtinės naudos sau ir kitiems asmenims, vienai Šiaulių bendrovei sudarė išskirtines sąlygas laimėti minėtą 55 tūkstančių litų vertės viešąjį konkursą.
Tokiam pat laikotarpiui kaip ir G. Katkauskaitė buvo sulaikytas ir vienos Šiaulių įmonės atstovas A. K. Jam taip pat pareikšti analogiški įtarimai.
Areštinė – nebe naujiena
STT agentai tvarka ŠRATC-e pastaraisiais mėnesiais suabejoja ne pirmą kartą. Ikiteisminis tyrimas dėl galimai neskaidriai organizuoto viešojo konkurso kompiuterinės technikos priežiūrai ir profilaktinių darbams atlikti – trečias.
Areštinės gultus jau teko išbandyti ir ŠRATC Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo skyriaus vadovei G. Katkauskaitei.
Balandžio 24 dieną G. Katkauskaitė buvo sulaikyta įtarus, kad, organizuojant viešojo pirkimo konkursą dėl Radviliškio rajono savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo į jų šalinimo vietas, vienai stambiai Vilniaus bendrovei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti daugiau negu aštuoniolikos milijonų litų vertės konkursą.
Įtarimai galimu piktnaudžiavimu tarnyba šiame ikiteisminiame tyrime pareikšti ir ŠRATC vadovui Raimundui Jakučiui, kuriam teko pabuvoti ir areštinėje.
STT agentų ir prokurorų žiniomis, R. Jakutis ir G. Katkauskaitė galėjo eiti išvien proteguodami minėtą Vilniaus bendrovę.
Įtariama, kad šie ŠRATC vadovai tai galėjo daryti siekdami sau nemenkos turtinės ar kitokios asmeninės naudos.
Šiaulių miesto apylinkės teismo sprendimu, įtariamuoju tapęs R. Jakutis nuo ŠRATC vadovo pareigų nušalintas pusmečiui. Jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Įtariamųjų dar nerasta
Tačiau ŠRATC į įtarimų liūną ėmė grimzti anksčiau nei balandžio mėnesį pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kovo mėnesį Šiaulių apygardos prokuratūra pradėjo ir STT pareigūnams atlikti perdavė ikiteisminį tyrimą dėl galimo įgaliojimų viršijimo ir patikėto turto iššvaistymo ŠRATC. Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas remiantis auditorių išvadomis.
Patikrinimą ŠRATC atlikę auditoriai konstatavo, kad R. Jakutis ir jo pavaldiniai asmeninėms reikmėms naudojo tarnybinius automobilius. Nustatyta, kad direktorius tarnybiniu automobiliu „Citroen Kroser“ iš namų Šiupyliuose (Šiaulių rajonas) į darbą ŠRATC kasdien nuvažiuodavo po keliasdešimt kilometrų.
Taip pat nustatyta, kad techniką ŠRATC įsigijo pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą. Taip pat, kad detalės buldozeriams remontuoti buvo perkamos iš UAB „Grąžulas“, kurios akcininkas yra pats R. Jakutis.
Pro auditorių akis nepraslydo ir tai, kad ŠRATC atstovai už beveik pusantro šimto tūkstančių litų nurašė Aukštrakių ir Kairių sąvartynų filtratui valyti skirtas chemines medžiagas. Įtarta, kad taip padaryta pažeidžiant leistinas normas.
Tyrimas pradėtas dar kovą, tačiau įtarimai nepareikšti niekam.
Edita KARKLELIENĖ