Norintiems ne tik pasimėgauti jūra ir saule, bet ir pažinti Palangą, daugelį metų patirties sukaupusi gidė Emilija Aleknavičienė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, ką verta pamatyti lankantis kurorte.
Parkas kviečia gamtos ir muzikos mylėtojus
Žinoma, koks apsilankymas Palangoje be pasivaikščiojimo viename gražiausių Lietuvos parkų – Birutės parke, kur galite ne tik pasigrožėti išpuoselėta aplinka, bet ir apsilankyti čia įsikūrusiame gintaro muziejuje, kuris įkurtas 1963 metais.
„Iš tiesų, Birutės parkas labai susijęs su istorija, taip pat Birutės kalnas, čia galima daug praeities, sovietmečio istorijos pasakoti. Čia taip pat kūrė labai iškilūs kūrėjai, kūrę parką ir statę rūmus Tiškevičiams“, – kalbėjo gidė.
Čia pat, parke, įsikūrusi puiki vieta augalų ir gamtos mylėtojams – už simbolinę kainą galite apsilankyti Palangos botanikos parko oranžerijoje, o aplink ją stovintys stendai padės susipažinti su Birutės parko biologine įvairove.
„Parke yra šiltnamiai, labai gražiai apželdinta teritorija, pačiuose šiltnamiuose yra oranžerija, kur galima pamatyti egzotiškesnių augalų. Lauke prie oranžerijos galima pamatyti paukščių – įdomios vištos, kalakutai, būna įdomių ožiukų, toks gyvūnėlių kampelis. Prie oranžerijos, visai šalia pastato, yra stendai, kuriuose galima susipažinti su Birutės parko augmenija, gyvūnais, paukščiais“, – vardija E. Aleknavičienė.
Muzikos mylėtojai ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais vakare kviečiami aplankyti gyvo garso koncertą – šiaurinėje parko dalyje, rotondoje, vyksta Palangos orkestro koncertai.
Visus taip pat traukia Basanavičiaus gatvė, anksčiau vadinta Tiškevičių bulvaru, o kelias nuveda iki vienos lankomiausių kurorto vietų – Palangos tilto. Tai pamėgta vieta palydėti saulei, pasižvalgyti po plačiuosius Baltijos jūros vandenis, taip pat atsiveria nuostabus kopų vaizdas.
Pastatai su istorija
Gidė rekomenduoja neaplenkti ir aplankyti Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Čia taip pat įsikūrusi apžvalgos aikštelė, norintiems pasižvalgyti po miestą iš aukščiau.
„Labai graži neogotikinė bažnyčia. Čia taipogi istorija, netgi sėdint bažnyčioje, skaitant, kas, kad, kaip buvo, ėjo pašto kelias iš Kuršo, pradedant Sankt Peterburgu, Liepoja, Palanga ir toliau iki Mėmelio.“
Verta aplankyti ir Palangos Kurhauzą, atstatytą po 2002 metų jį suniokojusio gaisro.
„Toj vietoj, kur Kurhauzas, buvęs pirmasis Palangos parkas. Jis siejosi su mišku, buvo nutiestas siaurukas, geležinkelis. Istorija yra labai susijusi su Lenkija, Palanga buvo vadinama Šiaurės Zakopane. Pietų Zakopanė labai mylima Lenkijoje, o Palanga buvo vadinama Šiaurės Zakopane. Yra nemažai nuotraukų, jose atsispindi, koks buvo gyvenimas Palangoje“, – pasakojo E. Aleknavičienė.
Sekant grafų Tiškevičių istorijos pėdomis, verta aplankyti išlikusias senąsias vilas.
„Kalbant apie architektūrą, yra išlikę medinės vilos nuo Tiškevičių laikų, kada kurortas vystėsi, ypatingai XIX a. paskutiniajame dešimtmetyje. Daug jų neišlikusių, tačiau yra ir dar išlikusių, jas pamatyti labai įdomu“, – kalbėjo gidė.
Pamatykite skulptūras ir paminklus
Čia taip pat galite pasižvalgyti po skulptūrų parką, kuris įsikūręs Vytauto ir J. Simpsono gatvių sankryžoje ir susipažinti su Lietuvos ir užsienio skulptorių darbais.
Besidomintiems istorija, gidė pataria pamatyti Palangoje stovinčius paminklus partizanams, tremtiniams.
„Pavyzdžiui, rečiau lankoma vieta, tik proginė arba tų, kas žino – tremtinių kryžius. Ten, kur yra senoji vaistinė, toje dalyje, visiškai šalia, yra tremtinių kryžius.“
E. Aleknavičienė rekomenduoja apsilankyti Palangos pasakų parke, kuri įsikūręs S. Daukanto gatvėje. Parke ypač patiks atostogaujantiems su vaikais, tačiau čia pasivaikščioti smagu bus kiekvienam. Pasakų parke ne tik pamatysite lietuviškų pasakų veikėjus, bet ir turėsite galimybę perskaityti ar perklausyti pasaką.
„Čia įsikūręs pasakų parkas, yra labai stilizuoti kai kurių lietuviškų pasakų herojai ir, nuspaudus mygtuką, galima išklausyti pasaką lietuvių, anglų kalbomis“, – pasakojo gidė.
Mažiesiems lankytojams atviras vaikų parkas, kuriame nemokamai galima mėgautis atrakcionais. Gidė pastebi, kad vaikus čia tikrai traukia ir mažieji noriai karstosi ir linksmai leidžia laiką.
Prastas oras – ne bėda
Pasislėpus saulei ir orams nelepinant ar prapliupus lietui, visų laukia Palangos baseinas, kur galėsite paplaukioti, pasimėgauti pirtimis.
„Baseinas – labai populiari vieta, kuri dabar veikia. Čia galima pasikaitinti pirtyje su Himalajų druska, yra dvi turkiškos garinės pirtys, didelis plaukimo baseinas, sūkurinė vonia.“
Dar vienas lankomas baseinas įsikūręs „Atostogų parke“, čia rasite ne tik baseiną, bet ir SPA, galėsite pasikaitinti pirtyse.
Na, o norintiems sočiai ir skaniai pavalgyti, gidė rekomenduoja apsilankyti „HBH“. Daugeliui ši vieta puikiai žinoma ir lankoma.
„HBH“ yra lankomiausia vieta, visuomet pilna, čia patiekiamos labai didelės patiekalų porcijos. Bet reikia pavažiuoti maždaug 8 kilometrus.“
Tačiau E. Aleknavičienė teigia, jog Palangą geriausia pažinti su gidu, kuris atskleis vietų saugomas paslaptis ir padės susipažinti su miesto istorija.