Šliužai liūdnai pagarsėję tuo, kad graužia lapus ir krūmus, tačiau jie taip pat turi vaidmenį gamtos ekosistemoje, todėl prevencija yra geresnė strategija nei naikinimas, rašo express.co.uk.
„Facebook“ grupės „Gardening UK – Hints, tips and advice“ narė, stebėjusi šliužų elgesį, pasidalijo patarimais, kokius augalus sodinti sode, jei nenorite, kad jame būtų šliužų.
Į sąrašą įtraukti įvairūs krūmai, žydintys gražiais žiedais, ir net kai kurie prieskoniniai augalai – štai visas sąrašas augalų, kurių nemėgsta ir negraužia šliužai.
Pasidalijo patirtimi
Remdamasi asmenine sodininkystės patirtimi, ji pastebėjo, kad subrendę, stiprūs augalai rečiau tampa šliužų taikiniu, palyginti su jaunesniais, silpnesniais augalais.
Helen Wood paskelbė: „Pagalvojau, kad norėčiau išvardyti sodo augalus, kurių negraužia šliužai, kaip vadovą žmonėms, kurie dar tik pradeda sodininkauti ir kurių augalus apgraužia šliužai. Pasirinkite augalus, kurių šliužai nemėgsta, taip pat pasirinkite stiprius ir sveikus augalus, kurie visada turės daugiau šansų išlikti nei jauni, gležni augalai.
Esu tikra, kad kiti gali papildyti šį sąrašą savo augalais, bet norėjau parodyti, kad galima turėti spalvingą sodą, kuriame nėra šliužų. Sėkmingos sodininkystės.“
ŠliužasPaskelbė sąrašą
Yra daugybė natūralių būdų atbaidyti šliužus iš sodo, tačiau šis sąrašas gali padėti išvengti streso, susijusio su šia problema, nes šliužai šių augalų nemėgsta.
- Rasakilos;
- Rusmenės;
- Daugiametės pelargonijos;
- Dekoratyviniai česnakai;
- Šilokai;
- Sinavadai;
- Šiušelės;
- Veronikos;
- Flioksai;
- Žiognagės;
- Stambiažiedės plukės;
- Katžolės;
- Levandos;
- Čiobreliai;
- Mairūnai;
- Astilbės;
- Astrancijos;
- Karpažolės;
- Valerijonas;
- Paparčiai;
- Vingriai;
- Sidabražolės;
- Šalavijai;
- Kvapieji pelėžirniai;
- Ežiuolės;
- Rožės;
- Žvaigždūnės;
- Zundos;
- Bandreniai;
- Buožainės;
- Kraujažolės.
Pasidalijo papildomais pasiūlymais
Helen siūlymus palaikė ir kiti sodininkystės entuziastai, kurie komentaruose pateikė papildomų pasiūlymų, kuo papildytų šį sąrašą.
„Tai puikus sąrašas! Aš taip pat pridėčiau žioveinį bei bijūnus“, – rašė vienas komentatorius.
O kitas pridūrė: „Aš pridėčiau kamasijas, jonažoles, gvazdikus, skaistažiedes, ciklamenus ir eleborus.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!