Kurdai nusprendė imtis veiksmų po to, kai buvo nepakviesti į taikos derybas tarp didžiųjų pasaulio šalių ir Sirijos valdžios ir opozicijos atstovų.
Šio proceso metu kurdai tikisi apjungti tris jų kontroliuojamas teritorijas Sirijoje į federalinę sistemą, o tai turėtų įsiutinti Turkiją, kurią drebina kova su kurdų separatistai šalies viduje.
„Išplėsti savivaldos pagrindą, kurį kurdai ir kiti suformavo“, – taip vykstančius procesus apibūdino Idris Nassanas, Kobanio, vienos iš trijų autonominių teritorijų, kurias įkūrė kurdai prieš dvejus metus, atstovas.
Agentūrai „Reuters“ jis pasakojo, kad darinys bus pavadintas „Šiaurės Sirijos federacija“ ir jame bus atstovaujamos visų ten gyvenančių etninių grupių teisės.
Sirijos kurdų partija (PYD) nebuvo pakviesta į taikos derybas Ženevoje, nes tam pasipriešino Turkija, kuri mato kurdų separatizmo grėsmę Turkijos pietryčiuose.
Galinga Sirijos kurdų kariuomenė užėmė didžiules Sirijos šiaurės rytų teritorijas, kurias prieš tai buvo okupavę ISIS teroristai, ir buvo vienais iš efektyviausių JAV partnerių antžeminių operacijų prieš džihadistus metu.
Sirijos valdžia šeštadienį atmetė idėja dėl šalies federalizacijos. Damasko sąjungininkė Rusija, kuri neseniai netikėtai paskelbė pasitraukianti iš aktyvių kovos veiksmų Sirijoje, pareiškė, kad federalizacija „gali būti įmanomu variantu“ Sirijai.