Pasaulis yra išties keista vieta. Yra pasaulio kampelių, į kuriuos plūsta keliautojai ir tyrinėtojai, tačiau šiose penkiose pasaulio vietose mirti draudžiama, rašo in.musafir.com.
1. Longjyrbienas, Norvegija
Norvegijos Svalbardo salose esančiame Longjyrbiene, gražioje ir šaltoje vietoje, žmonėms draudžiama mirti. Šioje vietoje žemė visada yra įšalusi, ją galima vadinti amžinojo įšalo žeme.
Dėl įšalo po žeme palaidoti kūnai ne suyra, bet yra užkonservuojami. Taigi, kai žmogus suserga nepagydoma liga ar miršta, vietiniai gyventojai išveža žmogaus kūną palaidoti kitoje Norvegijos dalyje.
2. Kiunjo, Prancūzija
Tai įdomi istorija. Šios pasaulio dalies gyventojams tiesiog buvo uždrausta mirti. 2007 m. tuometinis Prancūzijos Kiunjo miesto meras Philippe‘as Guerin‘as siekė įrengti kapines.
Jis pateikė tokį projektą, nes vietovėje nebuvo nė vienų kapinių. Deja, projektui nebuvo uždegta žalia šviesa, todėl jis priėmė keistą sprendimą – visiškai uždraudė mirti.
3. Selija, Italija
Mažame Italijos miestelyje Selijoje, kuris kadaise itin klestėjo, šiandien gyventojų skaičius sumažėjo iki minimumo. Čia gyvena vos 537 žmonės, daugiausia senyvo amžiaus.
Selijos meras išleido įsaką, draudžiantį jo teritorijoje sirgti ir mirti. Dekretu buvo siekiama didinti žmonių sąmoningumą ir sveikai gyventi, o tie, kurie nekreipė dėmesio į jo žodžius, kasmet turėjo mokėti 10 eurų baudą.
4. Lancharonas, Ispanija
Ispanijos Lancharono mieste pagal valdžios įstatymą niekas negali mirti. Problema ta, kad šiame kaime trūksta ploto kapinėms. Valdžia vis dar ieško galimybių įrengti kapines, tačiau iki tol niekas negali mirti.
5. Icukušima, Japonija
Icukušima yra šventa Japonijos sala, jos gyventojai, išpažįstantys šintoizmą, labai rūpinasi jos šventumu. Jie taip rūpinasi, kad šioje vietoje neleidžia nei gimdyti, nei mirti.
Šis apribojimas galioja nuo 1878 m. ir nuo pat tada niekas nesikeičia. Tokį griežtą įsakymą lėmė 1555 m. įvykęs kruvinas Mijadžimos mūšis. Po pergalės ši vieta buvo išvalyta, krauju sutepta žemė buvo pašalinta.